www.svethardware.cz
>
>

Turisté budou v Japonsku platit otiskem prstu

	Turisté budou v Japonsku platit otiskem prstu
, , aktualita
Pokud plánujete cestu do Japonska, v blízké budoucnosti možná budete platit jen otiskem prstu. Japonsko testuje systém, kdy zaregistrujete svůj otisk prstu a s jeho pomocí pak budete platit v obchodech. Už nebude třeba nosit hotovost nebo platební karty.reklama
Japonsko chce zavést speciální způsob plateb pro turisty. Již od tohoto léta bude možné např. na letišti zaregistrovat svou platební kartu a otisky dvou prstů, díky čemuž bude možné v některých obchodech platit jen přiložením prstů ke čtečce. Už nebude nutné nosit hotovost nebo platební kartu pořád u sebe. Zatím se do experimentu přihlásilo zhruba 300 obchodů, restaurací a hotelů ve městech Hakone, Kamakura, Yugawara a Atami. Na jaře příštího roku by se měl experiment rozšířit na oblasti Tohoku a Nagoya.


Otisk prstu

Pearson Scott Foresman [Public domain], Wikimedia Commons


Cílem je dostatečně rozšířit systém tak, aby byl připraven pro Olympijské hry, které se budou konat v Japonsku v roce 2020. Zároveň by měla vzniknout anonymizovaná data z plateb, která by sloužila k optimalizací strategie v turistickém ruchu. Otázkou ale je, jak moc budou turisté svolní k poskytování svých otisků prstů. Podobnou technologii využívá už od října minulého roku park Huis Ten Bosch v Sasebu, kde lze otisky prstů využít k placení ve zhruba 30 restauracích a obchodech. Koncem letošního dubna pak chce japonská banka Aeon Bank zavést možnost vybírat z bankomatů jen za pomocí otisku prstu, tedy bez nutnosti vkládat platební kartu.

Zdroj: the-japan-news.com, geek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik