www.svethardware.cz
>
>
>
>

Twitpic končí, prý za to může Twitter

Twitpic končí, prý za to může Twitter
, , aktualita
Služba Twitpic, která slouží ke sdílení fotografií na sociální síti Twitter, bude kompletně ukončena. Chce se tak vyhnout tahanicím s Twitterem, který požaduje, aby se Twitpic vzdal své řádně registrované ochranné známky.reklama
Služba Twitpic bude kompletně ukončena a vypnuta. Důvodem je údajně nesmyslný požadavek Twitteru, který kontaktoval jejich právní zastoupení, aby se vzdali své ochranné známky, kterou mají korektně zaregistrovanou již od roku 2009, pod vyhrůžkou ztráty přístupu k API Twitteru.

S touto skutečností zřejmě nic nenaděláme. Pokud jste tedy doposud tuto službu využívali, měli byste být stále schopni provést export fotografií a videí před ukončením služby, která byla oznámena na 25. září letošního roku.

Někteří uživatelé již ovšem nahlásili nefunkčnost některých odkazů, proto je všeobecně dobrý nápad s případným exportem neotálet a provést jej co nejdříve.

Twitter již v minulosti poměrně znatelně omezil svoje API, což již znamenalo faktický konec pro některé služby, jako byl např. Twit Cleaner. Nejedná se tedy o zcela šokující informaci, na druhou stranu je to skutečnost, která zřejmě nepotěší početnou skupinu uživatelů této sociální sítě.

Tiskový mluvčí Twitteru tvrdí, že se jedná pouze o ochranu značky a že dali zástupcům služby Twitpic jasně najevo, že můžou i nadále jméno služby využívat v nezměněné podobě. Na druhou stranu ale zdůrazňuje, že ochrana značky zahrnuje také oblast ochranných známek, které jsou těsně spjaty se značkou Twitter.

Již se objevily dohady, že se může jednat o záměr Twitteru na poslední chvíli službu Twitpic koupit, ale je téměř jisté, že i kdyby to byla pravda, současní uživatelé služby z toho nebudou moc nadšeni.

Zdroj: Gizmodo
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek