www.svethardware.cz
>
>
>
>

Twitter má přes 300 miliónů uživatelů, akcie přesto znatelně spadly

Twitter má přes 300 miliónů uživatelů, akcie přesto znatelně spadly
, , aktualita
Twitter aktivně používá přes 300 miliónů uživatelů, ale po předčasném úniku finančních výsledků jeho akcie i tak spadly. Místo očekávaných 456 miliónů dolarů totiž v posledním čtvrtletí dosáhly příjmy „jen“ 436 miliónů, což je o 4,4 % méně.reklama
Za únikem je v IT obecně téměř neznámá společnost Selerity, která je údajně získala někde na stránkách Twitteru. Možná se tím chtěla zviditelnit, kdo ví. V reakci na slabší výsledek posledního čtvrtletí následně poklesla hodnota akcií Twitteru asi o 20 %. Ale příznivá jsou naopak čísla o počtu aktivních uživatelů, která dosáhla 302 miliónů, čím poprvé v historii společnosti překonala hranici 300 miliónů. No a pasivních uživatelů je dokonce přes půl miliardy.

Samozřejmě, ten výsledek je slabší než původní prognóza, ale bůhvíjaká katastrofa to určitě není. Nicméně v reakci na nižší než předpokládaný příjem Twitter zkorigoval jeho odhad pro následující čtvrtletí, který z 538 miliónů snížil na 475-485 miliónů. Což je samozřejmě méně, ale pořád jde o slušná čísla. Pokud je doprovodí adekvátní ziskovost, neměl by být problém.


Twitter - logo


Twitter spustili v červenci 2006 Jack Dorsey, Evan Williams, Biz StoneNoah Glass. Obecně může mít jejich společnost velice podobné problémy jako řada jiných sociálních sítí. Jedna věc je vysoký počet uživatelů, což Twitter rozhodně a bez diskuse má. Ovšem druhá věc je jejich monetizace, to znamená jak přetavit uživatelskou základnu v peníze. Podobný problém prý měl třeba LinkedIn, kterému také trvalo několik (asi z jeho pohledu dlouhých) let, než se dostal do pásma zisku. A v tom už Twitter nakonec je.

Každopádně se nám ta nervozita investorů zdá dost přehnaná. Twitter je etablovaná sociální síť v mobilním i desktopovém segmentu. Využívá jí doslova kdekdo, počet uživatelů zatím dlouhodobě stále viditelně roste. Ještě koncem loňského roku bylo těch aktivních na 284 miliónů. Navíc v segmentu „tweetování“ je téměř bez konkurence. Prostě srovnatelná, stejně masivní a stejně zaměřená síť neexistuje. Pokud nepočítáme třeba Facebook, ale ten je přece jen o něčem jiném.

A Twitter je navíc hodně populární i ve firemním segmentu, kde se používá pro marketing, public relations i pro vytváření vztahu se zákazníky. Tudíž je tam, kde jsou potenciální peníze. Takže koupili byste si akcie Twitteru? Já tedy klidně ano.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře