www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Twitter slaví deset let od prvního tweetu

Twitter slaví deset let od prvního tweetu
, , aktualita
Před deseti lety, 21. března 2006 v 9:50 večer Pacifického standardního času, jeden ze zakladatelů Jack Dorsey poslal první zprávu: „just setting up my twttr“. Vznikla tak sociální síť, která dodnes vystačí se 140 znaky.reklama
Společnost Twitter provozující stejnojmennou sociální síť založili počátkem roku 2006 Jack Dorsey, Evan Williams, Biz Stone a Noah Glass. První zpráva byla zaslána přesně před deseti lety, síť se dostala do ostrého provozu v červenci 2006. Od té doby se stal Twitter fenoménem, který bývá popisován jako „SMS internetu“.

Je to dáno délkou jedné zprávy (tj. tweetu), která je od počátku existence Twitteru omezena na 140 znaků. Tento limit dělí uživatele Twitteru na dva tábory – podle jedněch to vede ke stručnosti a pregnantnosti vyjadřování, podle druhých to naopak omezuje a prostě to nestačí. Přestože se už několikrát spekulovalo, že společnost limit navýší – naposledy dokonce na 10000 znaků – nikdy k tomu nedošlo a podle nedávného sdělení Jacka Dorseyho k tomu ani v dohledné době nedojde.


Logo Twitteru


Twitter slouží mnoha účelům. Jednak jako obrovsky rychlá zpravodajská síť. Velmi často se totiž stává, že Twitter je první médium, které přináší informace o nějaké události a to dříve než přední světové zpravodajské televize a tiskové agentury. Dále jde o intenzivně využívaný nástroj marketingu společností všech velikostí i oborů působnosti. No a do třetice se využívá jako normální sociální síť zajišťující vzájemný kontakt svých uživatelů.

Twitter (cloudová část) je napsán v jazycích Java,JavaScript, Ruby a Scala. Kromě samozřejmého webového klienta v prohlížeči existují také speciální aplikace pro většinu platforem. Společnost má přes tři a půl tisíce zaměstnanců a žije především z příjmů reklamy. Původní investici prý poskytli venture kapitalisté a společnost samozřejmě později vydala vlastní akcie.

Zajímavé ovšem je, že Twitter se nikdy nedostal do černých čísel a stále je ve ztrátě. Přestože má přes 300 miliónů uživatelů, zatím nedokázal tento potenciál přetavit do zisku. Uvidíme, jestli se mu to podaří někdy v budoucnu.

Zdroj: Wikipedia
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře