www.svethardware.cz
>
>
>
>

Údajná GeForce GTX 870 otestována

Údajná GeForce GTX 870 otestována
, , aktualita
Ještě v tomto roce bychom se měli dočkat příchodu nové generace výkonných grafických karet NVIDIA, které budou založeny na čipech Maxwell. Jedná se o GeForce GTX 880 a 870, přičemž ta slabší se nyní objevila v prvních testech.reklama
Je tedy zřejmé, že údajná GeForce GTX 870 otestována být mohla, však se očekává její oficiální představení již v příštím měsíci, ale jisté to není. S testy přišel jistý člen komunity na serveru Coolaler.com, který kartu vyzkoušel především v testech 3DMark. Nejdříve ale na ni pustil utilitu GPU-Z, která ji nedokázala správě detekovat, čemuž se nelze divit. Název karty přečetla jako D17U-20 a GPU zase jako 13C2. Některé informace ale byly také cenzurovány, a to verze BIOSu a ID zařízení.

Co nám tedy GPU-Z o kartě prozradí? Hovoří o 1664 shaderových jednotkách (138 TMU, 32 ROP), které pracují na frekvenci 1051 až 1178 MHz. Když to srovnáme s předchozí generací, čili GeForce GTX 770, pak ta nabídne 1536 shaderů (128 TMU, 32 ROP) na 1046 až 1085 MHz, přičemž paměťový subsystém zůstal v podstatě stejný. Máme tu 4 GB GDDR5 pracující na frekvenci 7012 MHz, a to na 256bitové sběrnici.
- klikněte pro zvětšení -


Testovací sestava pak využívala procesor Core i7-4820K "Ivy Bridge-E" a karta byla poté vyzkoušena v testu 3DMark 11 na nastavení Performance a Extreme. V prvním testu dosáhla skóre P11919 a v druhém pak X4625, díky čemuž ji můžeme dát po bok karty GeForce GTX 780. Pokud je tomu skutečně tak, pak její výše taktované shadery se vyrovnají 2304 shaderům na nižší frekvenci (863 - 900 MHz), což je výhodou architektury Maxwell, která by měla rovněž nabídnout lepší poměr výkonu a spotřeby.
- klikněte pro zvětšení -


Jde také o to, jaké ovladače byly použity. Lze totiž očekávat, že toto ještě není to nejlepší, co nám může GeForce GTX 870 nabídnout, ale to už raději dále rozebírat nebudeme.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek