www.svethardware.cz
>
>
>

Ultimate Hacking Keyboard: skládací mechanická klávesnice

Ultimate Hacking Keyboard: skládací mechanická klávesnice
, , aktualita
Pokud máte zájem o malou klávesnici na cesty, která nabídne pevné tělo a mechanická tlačítka, je tu Ultimate Hacking Keyboard. Ta se skládá ze dvou částí a nabídne i čtyři vrstvy, díky nimž budeme moci ovládat třeba ukazatel myši.reklama
Ultimate Hacking Keyboard je tedy menší klávesnice bez numerického bloku, která se může pochlubit kovovým tělem rozděleným na dvě poloviny, které pohromadě drží několik silným neodymových magnetů. Klávesnici ale nemusíme využívat pouze v celku. Můžeme ji mít na stole i rozdělenou a obě poloviny posunuty tak, aby bylo psaní pohodlnější a ergonomické. To je možné díky propojovacímu kabelu, který má podobně jako některé mobilní myši naviják, aby bylo kabelové spojení obou částí vždy jen nezbytně dlouhé. Pokud ale klávesnici spojíme do jednoho kusu, propojovací kabel už bude zbytečný, takže jej budem moci odpojit.

Klávesnice ještě není k dispozici, ale již brzy se má objevit na crowdfundingovém serveru Kickstarter, čili ji ještě čeká financování a pokud to bude úspěšné, začne se teprve vyrábět. Její tvůrci slibují, že dají k dispozici také potřebný firmware, software a vůbec celkovou dokumentaci jako open source.

Ultimate Hacking Keyboard bude využívat klasická tlačítka Cherry MX a lze očekávat, že na výběr bude mezi několika typy. Počítá se také přinejmenším se čtyřmi vrstvami, přičemž ta základní (Base Layer) odpovídá hlavním popiskům. Pak tu máme Mod Layer využívající speciální přepínač Mod a sloužící k rychlému pohybu v dokumentech. Fn Layer má dva známé přepínače Fn a nabízí různé funkce pro ovládání multimédií, zvuku, spouštění hlavních aplikací, vyhledávání, apod. Nakonec tu je Mouse Layer, která dokáže nahradit myš, tedy samozřejmě pouze jako nouzové řešení.

Výrobci předpokládají, že klávesnici si bude muset předobjednat alespoň 1000 zákazníků, aby výroba mohla vůbec odstartovat. Více se dozvíte na jejich stránkách (viz zdroj).

Zdroj: TZ Ultimate Hacking Keyboard
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek