www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ultra HD Blu-ray s podporou 4K a kapacitou až 100 GB

Ultra HD Blu-ray s podporou 4K a kapacitou až 100 GB
, , aktualita
I když optické disky jsou dnes přeci jen už poněkud za zenitem, objevuje se nová generace optických disků Ultra HD Blu-ray. Ta nově dovoluje podporu 4K videa a kapacita disků může dosahovat hodnoty až 100 GB.reklama
Blu-ray Disc Association dokončila specifikace nových optických disků Ultra HD Blu-Ray. Ty nově podporují až 4K záznam a mnoho dalších zajímavých technologií. Předně budou k dispozici dvouvrstvé disky s kapacitou 66 GB a trojvrstvé se 100 GB. To postačí jak na zmíněné kvalitní 4K video, tak i na obrovské množství jakýchkoli dat. Ultra HD Blu-ray přehrávače a mechaniky budou umět přehrávat klasické Blu-Ray disky, ale opačně to platit nebude, nynější Blu-Ray přehrávače si s UHDBR disky neporadí.


Ultra HD Blu-Ray logo


Novinkou je podpora HDR videa s rozšířeným dynamickým rozsahem, také je zde podpora HFR (High Frame Rate), což znamená možnost přehrávání až s frekvencí 60 fps. Dále je podporováno 10bitové barevné kódování a nový kodek HEVC (H.265), který se už používá i v některých fotoaparátech jako je např. Samsung NX1. Najdete tu technologii "digital bridge", která je popsána jako umožnění uživatelům přehrávat obsah disků na různých domácích nebo mobilních zařízeních. 66GB disky mají umožnit maximální datový tok 108 Mbps, 100GB verze si poradí dokonce se 128 Mbps. Ultra HD Blu-ray tak rozhodně nabídne extrémně kvalitní záznam, otázkou je, zda se v době rychlého internetu a streamovacích služeb vůbec tento formát nějak výrazněji prosadí.

Zdroj: arstechnica.co.uk, theregister.co.uk
Nejpopulárnější mechaniky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře