Univerzita Illinois vyvinula AI s inteligencí čtyřletého

Univerzita Illinois vyvinula AI s inteligencí čtyřletého
, , aktualita
Výzkumníci z Univerzity Illinois v Chicagu využili AI systém ConceptNet k tomu, aby vyzkoušeli jeho inteligenci na testu, který je určen pro děti. Zjišťuje se tak jejich schopnost poznávat, čili jde o kognitivní funkce v rámci standardního IQ testu.reklama
Na projektu spolupracovala University of Illinois s jistou maďarskou výzkumnou skupinou zabývající se AI a využit byl otevřený systém zvaný ConceptNet vyvinutý na MIT. Ten se utkal s otázkami v testu Wechsler Preschool and Primary Scale of Intelligence (WPPSI-III), který se dává dětem pro určení jejich IQ a schopnosti kognitivního myšlení. Systém tak musel být schopen z textu rozpoznat otázku a vhodně na ni odpovědět.

Objevily se přitom podobné problémy, jaké mají i malé děti, čili šlo o interpretaci dané otázky. V jednom případě si systém špatně vyložil slovo "saw" jako sloveso vidět ve tvaru minulém, ačkoliv v testu šlo o podstatné jméno (pila). Na otázku, na co by někdo mohl použít pilu, tak ConceptNet odpověděl, že "oko je určeno k vidění". Můžeme polemizovat o tom, zda by se čtyřleté dítě mohlo také stejným způsobem splést, ovšem ve výsledku jde o to, že AI systém dosáhl právě skóre čtyřletého a velice se blížil jeho schopnostem rozpoznávat a plnit otázky a úkoly.

MIT Technology Review tuto věc komentoval tak, že sice zabralo přibližně 60 let, aby se AI systémy přiblížily rozumové úrovni čtyřletého člověka, ale tento vývoj je exponenciální, čili lze předpokládat, že v příštích letech budou pokroky daleko větší. Cestu tohoto vývoje přitom dláždí komerční AI systémy jako Siri nebo Cortana.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik