www.svethardware.cz
>
>

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím
, , aktualita
USA jsou velmi dobře známé tím, že mají pod záminkou zvyšování bezpečnosti tendenci špehovat co nejvíce lidí. Prozatím ale nebude ze zákona vyžadovat vkládání zadních vrátek do IT produktů, což bylo cílem několika posledních jednání.reklama
Spojené státy americké úzkostlivě chtějí zlepšovat svou vlastní bezpečnost, k čemuž chtějí využít i kybernetických prostředků. Poslední dobou probíhala debata vlády s mnoha IT společnostmi, kdy USA chtěly ze zákona nařídit, aby soukromé IT společnosti instalovaly do svých produktů zadní vrátka, která vládě umožní obejít šifrovanou komunikaci (rozšifrovat ji) a dostat se tak k dosud zabezpečeným datům.


James Cooney

Zdroj: Federal Bureau of Investigation (
http://www.fbi.gov/) [Public domain], Wikimedia Commons


Ředitel FBI James Cooney (na obrázku výše) ve čtvrtek prohlásil, že nařizování něčeho takového ze zákona se ukládá k ledu. Nezapomněl však dodat "prozatím". Výsledkem tedy je, že oficiálně se sice nic takového zatím nevyžaduje a nenařizuje, ale jednání se společnostmi probíhají dál. Vláda tím chce snáze bojovat proti terorismu či jiné kriminální činnosti a tlačí na společnosti právě v zájmu všeobecné bezpečnosti obyvatelstva. Koalice těchto společností pod názvem SaveCrypto.org pochopitelně o něčem takovém nechce ani slyšet, nicméně FBI už údajně některé společnosti "nalomila". Celý systém šifrované komunikace by se tak stal zbytečným.

Zdroj: theregister.co.uk, pcworld.com, washingtonpost.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek