www.svethardware.cz
>
>
>

USA zřídí novou agenturu bojující nejen proti hackerům

USA zřídí novou agenturu bojující nejen proti hackerům
, , aktualita
Nejspíše útok na firmu Sony Entertainment přiměl představitele Spojených států k tomu, aby oznámily rozhodnutí vytvořit novou agenturu, která bude bojovat s nepřáteli Ameriky. Činit tak ale bude v kyberprostoru.reklama
Vedle známých agentur FBI, CIA, NSA, DHS nebo NCTC se objeví další, která bude mít za úkol "chránit americký lid před hrozbou terorismu", ovšem v tomto případě se budou agenti pohybovat výhradně v kyberprostoru. Hlavní poradce amerického prezidenta, který má na starosti boj proti terorismu, má tak dnes ohlásit vznik Cyber Threat Intelligence Integration Center (CTIIC).

CTIIC bude mít za úkol spolupracovat se všemi důležitými bezpečnostními agenturami Spojených států a sloužit pro shromažďování a vyhodnocování jimi nasbíraných dat. Americké bezpečnostní služby již byly kritizovány za to, že spolu málo spolupracují, přičemž právě sdílení informací prý mohlo zabránit některým úspěšně provedeným teroristickým útokům. CTIIC tedy bude oním spojovacím článkem, do nějž se budou sbíhat potřebné informace, aby mohly být jednoznačně vyhodnoceny. Však po útoku na Sony Pictures přišly agentury FBI, NSA a CIA se svými vlastními závěry, které se však lišily, natož aby přinesly jednoznačnou analýzu situace, která by ji umožnila rychle řešit.

Nicméně CTIIC nebude, alespoň od začátku, žádný velký moloch. Pracovat začne s fondem 50 zaměstnanců a rozpočtem 35 milionů dolarů na rok.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře