www.svethardware.cz
>
>

USB dostane alternativní režim pro HDMI

USB dostane alternativní režim pro HDMI
, , aktualita
Organizace HDMI Licensing oznámila, že chystá novinku pro rozhraní USB Type-C, a to takzvaný HDMI Alternate Mode (Alt Mode). Znamená to, že budeme moci připojit monitor pro rozhraní HDMI také pomocí kabelu s konektory USB typu C.reklama
USB typ C známe jako nejnovější fyzickou verzi rozhraní USB, přičemž nejznámější novinkou o něm je, že je oboustranný, takže je jedno, jak jej zapojíme. Splést se nemůžeme, ovšem toto rozhraní bylo vyvíjeno i za jinými účely. Organizace HDMI Licensing nám ukazuje, že USB typ C budeme moci využít i pro připojení monitoru, což bude alternativní způsob vedle klasického rozhraní HDMI. To se tak nyní přidá do nabídky USB typu C, kde už figuruje podpora DisplayPortu, MHL, Thunderboltu a také až 100W napájení.

Právě s ním by mohlo být spojeno rozhraní HDMI, takže výsledný monitor by pak potřeboval celkově jen jeden kabel, neboť 100 W dnes bohatě stačí i velkým panelům. Pak bychom mohli třeba i přesně sledovat to, jakou spotřebu náš monitor aktuálně má a lépe ji řídit.

HDMI Licencing svou novou inicitativu razí se slovy, že umožní, aby se sešla dvě nejpopulárnější rozhraní. Nemůžeme přitom uvažovat pouze o vztahu PC - monitor. Snadno půjde připojit také chytrý telefon, tablet, kamery a jiná zařízení, která jsou vybavena rozhraním USB a mají obrazový materiál, který mohou nechat zobrazovat. Samotné HDMI je zase široce využívaný standard pocelém světě, který používá na 1600 výrobců.

HDMI Alt Mode má pro začátek podporovat rozhraní HDMI 1.4b, čili ne HDMI 2.0b s podporou HDR, pro což je třeba vysoká propustnost. Pak bude pochopitelně na samotných výrobcích, zda budou chtít takovou možnost využít a nabídnout. Přesvědčit je k tomu může následující shrnutí:
  • rozlišení až 4K
  • prostorový zvuk
  • Audio Return Channel (ARC)
  • 3D zobrazení (4K a HD)
  • HDMI Ethernet Channel (HEC)
  • Consumer Electronic Control (CEC)
  • Deep Colour a x.v.Colour
  • High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP 1.4 and HDCP 2.2)

Zapotřebí budou také pochopitelně nové kabely, které na jedné straně mají USB typ C a na druhé straně konektor HDMI. S prvními produkty s HDMI Alt Mode bychom se měli setkat už relativně brzy, a to na CES 2017, čili na samotném začátku příštího roku. Pak ale bude pochopitelně nějakou dobu trvat, než se dostanou na trh.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře