www.svethardware.cz
>
>
>

UWP v praxi: Quantum Break jako další nedodělek

UWP v praxi: Quantum Break jako další nedodělek
, , aktualita
Quantum Break od Remedy Entertainment a Microsoft Studios má ukázat výhody API DirectX 12 a prokázat, že UWP a Windows Store jsou vhodné i pro AAA hry. Namísto toho se však ukazují problémy, které jsou s tím spojeny.reklama
Quantum Break ve verzi pro Xbox One je hodnocen jako vizuálně bohatá hra se zajímavými speciálními efekty, ovšem to se odrazilo v nízké snímkovací frekvenci i rozlišení, neboť Xbox One není nejsilnější konzole na trhu a v porovnání s výkonem dnešních počítačů to je ještě horší. Očekávalo se tak, že právě na PC půjde o grafické orgie a že moderní hardware bude i tak na hru s přehledem stačit. Namísto toho jde o další náhled do stále zatuchlého světa UWP (Universal Windows Platform), kde existují problémy, s nimiž jsme se doposud nesetkali.

Eurogamer si už stihl Quantum Break na PC pořádně vyzkoušet a podělil se s problémy, které se při testování objevily. Hra jednak nedokáže poskytnout výstup, který by byl sladěn s obnovovací frekvencí monitoru. Pokud máme LCD s klasickými 60Hz a hardware, který to zvládne, běží Quantum Break přinejlepším na 50 FPS, takže se nedokáže pomocí V-Sync s monitorem řádně sladit (na G-Sync či AdaptiveSync můžeme zatím zapomenout). Tento problém přetrvával, i když byla vyzkoušena karta GTX Titan X nebo konkurence od AMD, nebo když se nastavily nízké detaily, aby bylo ověřeno, že se nejedná o problém výkonu.

Dále nefunguje uzamknutí FPS na určité úrovni. Pokud si nastavíme pevných 30 FPS, hra neběží plynule a naopak je to ještě horší, jak jsou jednotlivé snímky zobrazovány po příliš dlouhou dobu. V případě her jako aplikací Win32 to lze řešit v ovladačích grafické karty, ovšem vzhledem k tomu, že UWP hry běží v bezrámečkovém okně (ne v pravém fullscreen režimu), neexistuje bezvýhradný přístup hry k hardwaru, takže si můžeme v ovladačích nastavovat co chceme, a to bez efektu.

Pak ani není možné hrát hru renderovanou nativně v 1080p. Stejně jako v případě konzole Xbox One je tu maximem 720p a vyššího rozlišení lze dosáhnout jen pomocí upscalingu. Zmíněny byly i velké nároky na výkon úložiště, takže je silně doporučeno SSD a pak byly krátce zmíněny problémy s LOD (Level of Distance) a také s tím, že na kartách NVIDIA hra s pravidelností padala. Na Radeonu R9 390 také běží o polovinu rychleji než na GTX 970, což může být ale i otázka použitého API, i když takový rozdíl je přeci jen moc velký. A jako perlička je tu to, že hra nemá žádné tlačítko pro své ukončení a návrat do systému. Můžeme tak použít třeba Alt+F4 nebo se přepnout (Alt+Tab) a zavřít ji jinak.

Po Gears of War: Ultimate Edition jde o další velice problémový titul z těch mála her, které jsou distribuovány na UWP a určeny pro DirectX 12. Microsoft by se tedy měl spíše než na vychvalování své platformy a chlubení se rychlostí rozšiřování DirectX 12 zaměřit na to, aby takové hry byly použitelné. Prozatím jen slíbil, že se problémy s UWP budou řešit a že se prvních vylepšení dočkáme někdy v létě. Jestli ale do té doby chce do světa vypouštět hry v takovém stavu, tak asi moc lidí nepřesvědčí, že UWP je pro PC hráče to pravé.

Zdroj: Eurogamer
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů