V Austrálii úspěšně testují doručovací drony

V Austrálii úspěšně testují doručovací drony
, , aktualita
Zdá se, že drony namísto doručovatelů už v Austrálii zanedlouho nebudou ničím výjimečným. Australská pošta provedla úspěšné testování a hodlá doručování pomocí dronů i zavést. A rozhodně to nezůstane jen v této zemi.reklama
Dokážete si představit, že vám budou domů místo doručovatelů nebo pošťáků doručovat zásilky přímo drony? Protože to není až moc daleko od reality a třeba za pár let už budou drony na denním pořádku. V Austrálii totiž tamější pošta testuje tyto bezpilotní letouny jako poštovní kurýry.

Australská pošta úspěšně testuje tento inovativní způsob doručování pomocí dronů. Drony jako doručovatelé nejsou ničím novým, tento zkušební provoz však znamená další krok k tomu, aby to bylo něco naprosto běžného.

Dron samozřejmě neunese nějaký velký a těžký náklad, na menší balíčky ale naprosto stačí. Tento způsob doručování se bude hodit zejména, když bude třeba přemístit zásilku koupenou přes internet, která musí být na místě potřeby velmi rychle - nabízí se tedy například léky.

Zatím se jednalo jen o uzavřený test, ten byl ale třeba provést, protože pošta v Austrálii plánuje ještě tento rok zavést zkušební provoz doručování pomocí dronů do domů skutečných zákazníků. Zároveň to vypadá, že tento plán myslí opravdu vážně.

I tato technologie má však své nevýhody. Ty spočívají v tom, že drony zkrátka nezvládnou doručit zásilky na obrovské vzdálenosti. A právě Austrálie je dost velká na to, aby bylo pro dron naprosto nereálné doručit balíček ani do odlehlých a vzdálených oblastí, natož dokonce z jednoho konce země na druhý. Takže i když bude tato služba zavedena, někdy budou lidé i tak nuceni drony oželet a zásilku si budou muset nechat dopravit po starém způsobu.

Stále se však vyvíjejí nové a lepší drony s větší výdrží, takže i problém s tím, že dokážou doručovat jen na kratší vzdálenosti, by se měl vyřešit. A třeba se jednou podobných poštovních dronů dočkáme i u nás namísto České pošty.

Zdroj: engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek