V Japonsku otevřou hotel s robotickou obsluhou

V Japonsku otevřou hotel s robotickou obsluhou
, , aktualita
V Japonsku by se měl v průběhu června otevřít ultramoderní hotel, kde namísto lidských zaměstnanců budou pracovat roboti, kteří budou podobní lidem. Pro začátek hotel Henn-na Hotel počítá s 10 roboty.reklama
V japonském Huis Ten Bosch se má v červnu letošního roku otevřít high-tech hotel. Čím bude takový hotel zajímavý? Možná si toho ani na první pohled nevšimnete, ale když se v hotelu budete chtít ubytovat, za přepážkou nebude tvor z masa a kostí, nýbrž gynoid. To je označení pro robota - ženu.

Kokoro, firma, která zajišťuje výrobu robotů, tyto roboty nazývá actroidy. Tento robot bude mluvit několika jazyky, naštěstí pro ty, kteří by se takových robotů báli, budou zavřeni za přepážkou. Ale klidně byste si s nimi mohli popovídat. Budou nejen odpovídat jako normální lidé, ale dokonce budou moci navázat oční kontakt nebo rozhovoru přizpůsobí řeč těla.

Když už jste v hotelu přihlášeni, další gynoid vezme zavazadla do pokoje. To ale stále ještě nepotkáte všechny roboty v hotelu, další se totiž budou starat o praní prádla, uklízení pokoje, vaření kávy nebo o další úkoly. Dokonce budou gynoidi schopni i rozeznávat tváře zákazníků hotelu, takže budou moct otevírat dveře do pokojů na základě této identifikace.

Hotel samotný je umístěný v parku, který má připomínat krajinu v Nizozemí. Sídlí v dvoupatrové budově o 72 pokojích. Je plánována i přístavba dalších 72 pokojů na rok 2016. Což by v praxi mělo znamenat, že hotel zaměstná další roboty pro obsloužení zvýšeného počtu ubytovaných. Hotel nicméně není pokrokový jen díky robotické obsluze, ale i díky využití solární energie a zahrnutí různých systémů pro úsporu energie, čímž se ještě více sníží provozní náklady.

Možná by potenciální zákazníci očekávali přemrštěné ceny, nicméně nejvyšší možná cena trojlůžkového pokoje je 153 dolarů (asi 3 700 Kč), což sice nejsou drobné, ale nejsou to ani desetitisíce.

Pro začátek je ale naplánováno, že v hotelu budou pracovat i lidští zaměstnanci. Avšak v budoucnu se počítá s tím, že až 90 % běhu hotelu budou zabezpečovat právě roboti. Společnost hodlá v budoucnosti rozšířit své ubytovací podnikání a chce otevřít až 1000 podobných hotelů po celém světě. Dokážete si představit, že by jednou byly podobné hotely i v České republice?

Zdroj: www.engadget.com, zdroj obrázků: www.h-n-h.jp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek