www.svethardware.cz
>
>

V platnosti je úsporný plán Ecodesign Evropské komise

V platnosti je úsporný plán Ecodesign Evropské komise
, , aktualita
Evropská komise připravila pro roky 2015 až 2017 nový Ecodesign Working Plan, který tak již včera vstoupil v platnost. Týkat se bude spotřeby domácích spotřebičů, jako jsou síťová zařízení nebo i kávovary.reklama
Nový Ecodesign Working Plan pro příští tři roky tedy zahrnuje nová opatření, mezi něž patří nová označení a energetické štítky pro domácí spotřebiče určené do kuchyně, dále třeba automaticky aktivovaný pohotovostní režim u kávovarů, stejně jako u síťových zařízení. Nám jde pochopitelně především o to, jak se to dotkne funkčnosti našich routerů, modemů a jiných zařízení, která zajišťují naši internetovou konektivitu. Jiné stránky zase vytahují téma vlažné kávy, i když to je v podstatě pro IT také relevantní téma. Dle The Telegraph se tak budou muset kávovary do pěti minut po uvaření kávy automaticky vypnout, čímž ji tedy nebudou moci dále ohřívat. S tím se budou muset jejich majitelé smířit, ovšem v případě síťových zařízení si snad budeme moci sami nastavit úsporné režimy sami.

Dle zprávy BBC to ale není jisté, neboť nová pravidla mají po síťových zařízení povinně vyžadovat, aby se v případě jejich nepouživání vypla, což platí pro modemy nebo třeba i televizory s internetovou konektivitou. To má dle Evropské komise běžné domácnosti ročně ušetřit kolem 32 liber (cca 1150 Kč), což je tedy asi značně plýtvavá domácnost. Nicméně BBC mluví o povinnosti, zatímco Evropská komise říká, že tato zařízení mají být schopna se automaticky přepnout do úsporného režimu, což zní jako možnost a ne nucená vlastnost.

Zatím si ani nemůžeme zjistit, co všechno Ecodesign Working Plan obnáší, protože celý ještě ani nebyl zveřejněn. Možná že se tak stane až po 4. lednu, kdy pracovníci Evropské komise opět nakráčí do práce. Můžeme se ale dozvědět, že bude platit i pro bezdrátové nabíječky, video projektory, zobrazovací zařízení, audio zesilovače a různé základní stanice pro domácí spotřebiče. Zatím se tedy můžeme pouze dohadovat o tom, zda nový plán jen uživatelům poskytne lepší možnosti pro šetření energie, nebo je bude spíše nuceně prosazovat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře