www.svethardware.cz
>
>
>
>

V segmentu asistentek přitvrzuje: Apple radikálně vylepší Siri

V segmentu asistentek přitvrzuje: Apple radikálně vylepší Siri
, , aktualita
Nedávno představil Google na své konferenci I/O 2016 aplikaci Assistant. Ta je schopna celkem plynulé konverzace s uživatelem s tím, že chápe kontext rozhovoru. Podobné funkce brzy nabídne i asistentka Applu Siri.reklama
Před krátkou dobou jsme vás informovali, že Microsoft pilně shání vývojáře v oblasti umělé inteligence, aby mu pomohli dostat se na požadovanou úroveň s aplikací Bing Concierge Bot a udržet tak krok s Googlem. O krocích Applu v té době nic bližšího známo nebylo. To se ovšem změnilo, takže teď se dozvíte, co chystá v oblasti konverzujících asistentek firma z Cupertina.

Apple loni koupil britskou společnost VocalIQ, která v té době ještě neměla na trhu hotový produkt. Nicméně musela být ve vývoji hodně daleko, protože její technologie teď pomohou rozšířit konverzační schopnosti asistentky Siri. Podle zdrojů důvěrně seznámených s technologií VocalIQ má jít o řešení, které předčí Assistanta od Googlu, Cortanu od Microsoftu i Alexu od Amazonu.

V Cupertinu si nechali většinu týmu VocalIQ a pokračovali v pilné práci. Teď prý testovali svou technologii proti konkurenčním řešením a dostali se na úspěšnost 90 %. Konkurence se prý pohybovala jen kolem 20 %. Řešení VocalIQ prý zvládalo i otázky typu: „Najdi nejbližší čínskou restauraci s parkováním a Wi-Fi a vhodnou i pro děti.“

Technologie VocalIQ se navíc učí mnohem rychleji než původní Siri a ve všech směrech ji pak v praxi samozřejmě překonává, včetně chápání kontextu debaty. Takže teď bude Siri postavena na sesterském produktu. Apple tak získá vysoce konkurenční asistentku pro iOS a podle všeho časem i pro OS X. Odrazí tak hrozbu v podobě Assistanta Googlu dřív, než vůbec mohl nalákat nové uživatele k Androidu.


Siri


Samozřejmě odrazí také Cortanu z Redmondu, kterou se Microsoft snažil mermomocí protlačit i do iOSu. Navíc tak Apple demonstruje svou technickou vyspělost na poli umělé inteligence, která se začíná stávat prestižním kolbištěm pro soupeření softwarových gigantů. A problémem by pro novou Siri taktéž neměla být ani Alexa od Amazonu. Existence takových asistentů navíc může vést uživatele k volbě ekosystému zařízení jediného výrobce.

Zajímavé bude, kde bude nová Siri uchovávat znalosti (nebo chcete-li data) o jednotlivých uživatelích. Pravděpodobně to bude někde v cloudu Applu, aby k nim jednak měla přístup různá zařízení stejného uživatele, jednak je to nejrozumnější z hlediska jejich zálohování a při přechodu ze staršího na nové zařízení. Také si umím přestavit možnost, že data budou uložena lokálně a jejich kopie udržována online v aktuální podobě bude v cloudu.

Hezky je na celé problematice vidět prospěšnost takové tržní situace, kdy je konkurenčních technologií víc, což zúčastněné firmy nutí k vysokému tempu inovací. Takže nejpozitivnější zprávou pro nás uživatele je, že se na poli umělé inteligence určitě ještě máme na co těšit. Všechno pro nás teprve začíná. Zatím jsem si zkoušel hrát s Cortanou a přiznávám, že mě doteď vyloženě neoslnila.

Zajímavé je, že do budoucna nejspíš nepůjde o jediný uměle inteligentní subsystém v rámci operačního systému, ale o různá dílčí řešení, která ovšem budou muset umět vzájemně spolupracovat. Takže budou muset časem nějak sdílet znalosti.

Těšíte se na uměle inteligentní asistenty, nebo vás tahle oblast nechává úplně chladnými?

Zdroj: Business Insider
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře