www.svethardware.cz
>
>
>

Valve řeší zmatek ve Steam Early Access

Valve řeší zmatek ve Steam Early Access
, , aktualita
Služba Steam Early Access dávající zákazníkům přístup k vyvíjeným hrám přinesla řadu problémů, mezi něž patřily falešné sliby i vyložené podvody, které obraly řadu uživatelů o peníze. Nyní se to Valve snaží řešit.reklama
Služba Early Acces na Steamu běží již nějakých 18 měsíců a umožňuje vývojářům prodávat dosud nedokončené herní tituly, díky čemuž se nedočkaví zákazníci mohou de facto stát účastníky vývojového procesu. Ovšem postupem času bylo pro ně stále těžší rozlišit, zda je daný titul v aktuálním stavu vhodnou investicí, čehož začali využívat různí nepoctivci. Ti nabízeli tituly, jež někdy ani neměli v úmyslu dokončit, k čemuž využívali falešné sliby o tom, co daná hra bude umět a co nabídne.

Společnost Valve se tak rozhodla zakročit a připravit doporučení a pravidla ohledne Early Access Games. Valve tak od vývojářů vyžaduje, aby při prodeji klíčů ke hrám mimo platformu Steam zdůrazňovali, že jde o zatím nedokončený titul. Na různých stránkách se totiž prodávaly hry, které se tvářily jako dokončené a nikde nebyla ani zmínka o tom, že jde o součást služby Early Access. Vedle toho by vývojáři měli to samé zmiňovat i v rozhovorech, jiné propagaci, tedy prostě všude, kde o daném titulu padne zmínka. Dá se předpokládat, že pokud to vývojáři poruší, bude následovat postih.

Dále bylo doporučeno, aby se vývojáři vyvarovali slibování něčeho, co je očividně nejasné. To je třeba přesné datum dokončení hry, která je zatím v raném stádiu vývoje a ujištění, že po ní určitě budou následovat datadisky, různá vylepšení, apod. Zákazníci by si měli pořizovat titul na základě toho, v jakém stavu se aktuálně nachází, což je logické, však si nekupujeme sliby.

Máme tu i čtyři jasná pravidla, jež jsou celkem jasná a logická, ale očividně ne všem:
  • Nedávejte titul do Early Access, pokud je jeho příští vývoj závislý na financích získaných prodejem v této službě
  • Ujistěte se, že všude udáváte realistické cíle a informace
  • Nedávejte do Early Access titul, který zatím nelze hrát (tedy ani technologická dema)
  • Nedávejte titul do Early Access, pokud byl jeho vývoj již ukončen

Valve však ani tak nebude moci zaručit, že zákazník investuje do titulu, který bude opravdu dokončen a přinese to, co slíbí.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek