www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve Steam Machines přijdou 10. listopadu i s příslušenstvím

Valve Steam Machines přijdou 10. listopadu i s příslušenstvím
, , aktualita
Valve už konečně stanovilo datum vypuštění Steam Machines a celé platformy i s potřebnými herními ovladači na trh. Stane se tak tento rok 10. listopadu, tedy zhruba za pět měsíců. V tu dobu přijde také streamovací Steam Link.reklama
Platforma Valve Steam by tedy měla dorazit v "plné palbě" za pět měsíců a jde především o herní počítače Steam Machine různého výkonu a také herní ovladač Steam Controller. Vybraní jedinci si budou moci tento hardware vyzkoušet i dříve, neboť Valve uvádí, že počítače i příslušenství budou v omezených počtech k dispozici již od 16. října. Základním předpokladem je, abychom si je objednali v předprodeji.

S Valve spolupracuje na vývoji Steam Machines řada různých firem, přičemž první dvě, Alienware (Dell) a Syber, již představily své produkty, tedy něco z nich. Alienware říká, že jeho počítač bude dost výkonný na to, abychom mohli hrát všech více než 1000 her z knihovny Steam na naší HDTV (čili v 1080p). Využije k tomu procesor od Intelu a kartu NVIDIA GeForce GTX se 2 GB paměti GDDR5 (že by GTX 960?). Syber nabídne rovnou tři různé počítače za 499 až 1419 dolarů, které budou vhodné na hraní v rozlišení od 1080p do 4K. Firma také zdůrazňuje, že její PC budeme moci upgradovat pomocí běžných desktopových PC komponent.

Na cestě je ale daleko více modelů Steam Machine a Valve doufá, že řada firem, které se snažili zachytit už několikrát odložený nástup platformy, se nyní opět zapojí a že nezahořkly. Co se týče ovladače Steam Controller, ten tedy má přijít na trh společně s počítači, takže to vypadá, že už byl dokončen a ve Valve jsou s ním spokojeni.

Přitom právě na tomto malém kousku hardwaru bude z velké části záviset úspěch celé platformy, protože právě na něm závisí to, zda hráči PC her budou ochotni opustit své klávesnice, myši, joysticky atd. a přesunout se na pohovku se Steam Controllerem v ruce. Pokud mohu, pak za sebe řeknu, že ani náhodou. Ovladač je již v předprodeji za 40 liber, čili cca 1500 Kč. Navnadit nás má na něj následující video:


Dále můžeme očekávat také Steam Link, malý box s několika konektory, který je určen ke streamování her na televizor či jiné zobrazovací zařízení přes domácí síť. Zařízení je schopno v ní automaticky rozpoznat počítač, na němž běží Steam a pak už bude velmi snadné k němu připojit ovladač a začít hrát hry renderované na silném domácím PC a zobrazované kdekoliv, kam dosáhne náš Ethernet nebo Wi-Fi.


Steam Link je také v předprodeji, a to samostatně také za 40 liber, nebo v balení se Steam Controller za 80 liber, takže nákupem setu neušetříme ani korunu (či penny). Do platformy Steam ale patří ještě něco, a to headset SteamVR od HTC. Toho se zveřejněné datum prý netýká, ovšem Valve stále sděluje, že tento headset dorazí ještě v tomto roce. Čili pokud je to pravda, neměl by za odstatními zařízeními tolik zaostat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů