www.svethardware.cz
>
>
>

Valve ukázalo konečnou verzi Steam Controlleru, konečně

Valve ukázalo konečnou verzi Steam Controlleru, konečně
, , aktualita
Jak jsme doufali, společnost Valve na letošním GDC ukázala už (doufejme) finální verzi svého Steam Controlleru, který je určen jako hlavní periferie pro nové PC konzole Steam Machines. To ale není vše.reklama
Nemůžeme se ani divit, že vývoj Steam Controlleru trval tak dlouho a byl plný nepovedených návrhů a prototypů. Je jasné, že Valve si musí dát záležet na tom, aby šlo o opravdu dobrý ovladač, neboť především na jeho kvalitách bude záviset to, zda Steam Machines donutí hráče opustit stůl se svým PC, klávesnicí a myší (joystickem, volantem, apod.) a přesunout se na gauč před televizor. Co se týče souboje s tradičními konzolemi, tedy především dvojicí Xbox One a PlayStation 4, Valve má v rukávu jednu velkou výhodu, a sice nesrovnatelně vyšší výkon dnešního PC hardwaru, který nabídne vizuálně lepší hry a vyšší FPS.

Steam Controller byl tedy již vystaven na GDC 2015 a zveřejněna byla i jeho cena 50 USD. Za stejnou částku bude k dospozici Steam Link pro drátové i bezdrátové propojení (802.11ac) pro přenos obrazu v rozlišení 1080p při 60 FPS.

Dle fotografií to vypadá, že Steam Controller nebyl v porovnání s předchozí verzí příliš pozměněn, alespoň co se týče hlavních prvků. Máme tu tedy dvě velké kruhové dotykové plochy, čtyři tlačítka pro pravý palec, malý analogový joystick pro levý a mezi dotykovými plochami ještě další tři tlačítka. Co z fotografií nemůžeme vyčíst, jsou ovladací prvky pro další prsty, které jsou tedy na opačné straně ovladače. Má jít o dvě spouště, dvě lopatková tlačítka a pak další dvě "bumper" tlačítka.

Dle těch, kteří si mohli nový Steam Controller už vyzkoušet, má pravá dotyková plocha působit jako track ball, což si lze asi jen těžko představit. Ben Kuchera z Polygonu uvedl, že ovladač se velmi dobře držel v ruce, ovšem pokud ho má celkově hodnotit, musí balancovat mezi slovy zajímavý a podivný. Valve ale slibuje, že si ovladač budeme moci velmi podrobně nastavit, aby mohl nabídnout přesnost a rychlost periferií pro PC v pohodlí domácího gauče. No uvidíme.

Své Steam Machines si již chystá řada výrobců a mezi nimi také ZOTAC nebo SYBER. Z příslušné aktuality také víme, že ti je vypustí na trh někdy na podzim, což nyní Valve potvrdil. Uvedl totiž, že Steam Controller a konzole Steam Machine se začnou prodávat v letošním listopadu. Ovladač budeme moci využívat i na klasickém PC.

A aby firma Valve tuto velkou událost nějak oslavila, ohlásila další slevovou akci SteamOS Sale. Ta se týká celkem 52 her pro Windows, Mac OS X či Linux, které si můžeme pořídit se slevou až 80 %. Poukázat můžeme především na zlevněné tituly Civilization V nebo Witcher 2 a v předprodeji jsou levnější i tituly Magicka 2 nebo Pillars of Eternity.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik