www.svethardware.cz
>
>
>

Valve vyškrtnul Digital Homicide ze Steamu, žalovali zákazníky

Valve vyškrtnul Digital Homicide ze Steamu, žalovali zákazníky
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla, že ze svého herního distribučního systému Steam vyškrtne hry, které nabízí studio Digital Homicide. Důvodem je to, že jeho zástupci jsou "nepřátelští k zákazníkům", což je zajímavé obvinění.reklama
Vypadá to, že studio "Digitální vražda" provedlo spíše digitální sebevraždu, neboť jeho činy přiměly společnost Valve k tomu, aby jeho hry vyškrtla ze seznamu her nabízených platformou Steam. A jaký byl k tomu důvod? Inu ten, že lidem z Digital Homicide se nelíbila kritika jejich her na fórech Steamu, a tak se rozhodli autory těchto kritik zažalovat o 18 milionů dolarů. Společnost Valve tak dala jednoznačně najevo, na čí straně stojí se slovy, že nemá ráda společnosti, které k uživatelům Steamu zaujímají nepřátelský postoj.

Lidem z Digital Homicide se kritiky evidentně nelíbily, neboť je označili za urážky a pomluvy. Hněv studia byl zaměřen především proti Jimu Sterlingovi, který měl být hlavním iniciátorem ve skupině "nenávisti a obtěžování" na diskuzních fórech Steamu a také na YouTube. Ostatně se sami můžete podívat, co Jim Stirling říká o hrách firmy Digital Homicide, jako je třeba Wyatt Derp. Už její název přitom křičí, že nepůjde zrovna o AAA titul a ani o moc inteligentní zábavu, ale to už nechme na posouzení každému zvlášť.


Je ale rozhodně snadné mít pochopení s jízlivostí člověka, který mluví o hře jako Wyatt Derp i o dalším dílu Wyatt Derp 2: Peacekeeper, u nějž tvůrci dle všeho změnili pouze pohled kamery a nenamáhali se ani nakreslit jiný obrázek pro úvodní artwork. Pak tu máme třeba Decimation of Olarath, v níž hrajeme jakousi vesmírnou chobotnici, která pluje vesmírem, ničí planety a za kterou stojí nejspíše jen jedno odpoledne práce týmu, který den předtím asi notně oslavoval druhý díl Wyatta Derpa. Tak a je to, nyní jsem zaujal ještě nepřátelštější postoj než chudák Stirling. Ten pouze řekl, že ta hra nevypadá hezky a že by ho nebavila ani pět minut.

Pak je docela snadné si představit, kolik legrace měli z herní nabídky Digital Homicide diskutující uživatelé na Steamu, za čímž studio vidělo snahu o způsobení finanční i citové (!) škody od organizovaných haterů, což se stalo základem pro žalobu. Zástupci Digital Homicide vidí rozhodnutí Steamu jako důsledek chybějícího odhodlání k řádnému spravování jejich platformy a celkově jejich následující vyjádření, v němž hledají právního zástupce, působí značně plačtivě.


Příběh tedy vypadá jednoduše. Firma přišla na Steam s hrami, které vyvolaly velké pobavení způsobem, s nímž nepočítala, což tato firma neunesla a namísto sebereflexe vyrukovala s žalobou. Společnost Valve svým krokem jasně vyjádřila svůj postoj a doufejme, že soud, pokud k němu vůbec dojde, bude mít podobný názor.

Zdroj: Kotaku
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře