www.svethardware.cz
>
>
>

Valve vysvětluje vánoční bezpečnostní potíže Steamu

Valve vysvětluje vánoční bezpečnostní potíže Steamu
, , aktualita
Společnost Valve má v poslední době vážné problémy se zabezpečením platformy Steam, k čemuž mu tedy v řadě případů "pomáhají" sami uživatelé, kteří nezřídka skočí na phishingové pokusy o uloupení jejich hesla. O loňských Vánocích šlo ale o něco jiného.reklama
Platforma Steam se dostala do situace, kdy je každý měsíc napadeno v průměru na 77.000 účtů jejích uživatelů. Zde nám má posloužit třeba Steam Guard, který umožní využít chytré zařízení pro ověření přístupu k účtu, ovšem ono v podstatě stačí si vybrat silné heslo a pak si dávat pozor. Nicméně vždy se najde někdo, kdo základní zásady bezpečnosti nepoužívá a pak může zjistit, že mu někdo za pár dní vyluxoval účet. Valve se ale také kvůli Steamu a jeho zabezpečení dočkalo žalob, přičemž nyní se bude bránit ve Francii. Nejde však pouze o zabezpečení, ale také například o to, že uživatelé se zakázáním účtu přijdou i o peníze, které měli uloženy v peněžence Steamu.

O Vánocích se ale objevil jiný problém, a sice útoky DoS, které způsobily, že uživatelům se zobrazovaly stránky Steam Store, jež nebyly učeny pro ně, ale někoho jiného. Vlivem útoku byly servery přetíženy, a uživatelům se tak ukazovaly nacachované stránky, které se pak kvůli chybě mohly zobrazit i na nesprávných počítačích. Kvůli tomu jsme mohli zjistit osobní informace náhodných uživatelů, ovšem ty citlivé jako telefonní číslo na Steam Guard nebo číslo kreditky se ven nedostaly. Stejně tak jsme nemohli s cizím účtem takto disponovat a něco v něm měnit, takže celá záležitost byla veřejnostní vnímána spíše jako podivná než jako vážný bezpečnostní problém.

DoS útok na Steam začal přímo na Štědrý den ráno pacifického času (tedy u nás někdy odpoledne), kdy se dvacetinásobně zvýšil provoz, na což jsou prý u Valve zvyklí. Standardně pak reagují tak, že předkládají nacachované stránky, aby snížili zátěž serverů Steam Store, které zůstanou v provozu a nezhroutí se. Pak ovšem přišla druhá vlna útoku, kdy se zalogovaným uživatelům začaly kvůli chybě objevovat stránky s informacemi o cizích účtech, které byly přitom nahodilé a často v cízím jazyce. Po odhalení problému společnost Valve odstavila Steam Store, aby chybu odstranila.

Valve ještě nakonec zdůrazňuje, že chybně zobrazené stránky neobsahovaly plná čísla kreditních karet, hesla nebo jiná zneužitelná data, i když jisté osobní informace jsme vidět mohli. Za vzniklé potíže se Valve omlouvá.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře