www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR
, , aktualita
Letos v březnu oznámilo Valve spolupráci s HTC na novém headsetu pro virtuální realitu a už zde jsou funkční prototypy pro vývojáře, znamená to, že se v brzké době dočkáme herních titulů a filmů pro SteamVR?reklama
Spolu s představením nového HTC One M9 na březnové konferenci HTC oznámilo spolupráci s Valve na novém headsetu pro virtuální realitu. Toto zařízení se hned přidalo k dalším čekatelům na uvedení na trh. Teď ale začíná pravý boj. SteamVR headsety jsou rozesílány po celém světě, aby mohly posloužit vývojářům.

Ti se začali sepisovat na dlouhý seznam již krátce po představení headsetu a nezdá se, že by jich bylo málo. To okomentoval Chet Faliszek na Steam Communiy Forums: "Tato první vlna [dodávek] zahrnuje široký okruh vývojářů od velkých filmových studií nebo herních vývojářů světové úrovně až po malé týmy, které pracují na svém prvním projektu."

"Budeme pokračovat s dodávkami dalším vývojářům přes jaro i léto. Zásilka obsahuje samotný headset, 2x Lighthouse, 2x bezdrátový ovladač pro SteamVR, různé kabely, návody a zkrátka vše další, co je potřebné pro vývojáře, aby mohli headset. používat To umožní vývojářům zaměřit se na uživatele, kteří velmi podobný obsah dostanou později v tomto roce."

Pokus jste zatím nepochytili, co to je Lighthouse, nezoufejte, jedná se o specifikum SteamVR. Jsou to základny, které pomocí 32 senzorů snímají každý pohyb uživatele a tyto pohyby jsou následně zpracovávány do hry. To činí hru realističtější, umožňuje to například hýbat s předměty ve virtuálním světě.

I když Valve říká, že by se SteamVR měl začít prodávat ještě letos, není pevně určen termín, kdy se tak stane. To je sice zvláštní, nebylo oznámeno žádné zpoždění, ale asi si HTC s Valve chtějí nechat případný prostor pro vyřešení nedostatků, které se mohou objevit na poslední chvíli. Jako možnost se jeví i to, že prodej bude oznámen, až když začne. I samotný SteamVR byl oznámen nečekaně. Nezbývá než si počkat.

Zdroj: KitGuru.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře