www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vector 180: nový 2,5" král od OCZ

Vector 180: nový 2,5" král od OCZ
, , aktualita
Společnost OCZ Storage Solutions zařazuje do své nabídky nové SSD Vector 180, které se tak stává vedoucím modelem celého 2,5" portfolia s rozhraním SATA od této firmy. To ovšem není vše, ještě tu máme zbrusu nový kontroler.reklama
Co se týče rozhraní SATA a jeho aktuální generace 6 Gbps, pak zde už se bohužel s ohledem na výkon moc nového vymyslet nedá. Už nějakou dobu se modely SSD pohybují na hranici reálné datové propustnosti tohoto rozhraní a té se přibližuje i nový Vector 180. Ten nabízí rychlosti sekvenčního čtení a zápisu 550 MB/s a 530 MB/s, což tedy nejsou absolutně nejvyšší hodnoty, ale na té cca desítce megabajtů za sekundu už tolik nesejde. Zde už spíše záleží na výkonu při práci s malými bloky dat (typicky 4kB), který zde dosahuje při náhodném čtení 100.000 IOPS a při náhodném zápisu 95.000 IOPS, což jsou slušné hodnoty.

Firma OCZ ve svém novém Vector 180 použila rovněž nový kontroler, respektive verzi kontroleru Barefoot 3 M00, která byla vyladěna tak, aby poskytla svůj nejlepší výkon. SSD se pak spoléhá na paměti Toshiba A19 MLC NAND Flash a uvádí, že ty mají rating 50 GB na den. To se nejspíše vztahuje k záruční lhůtě, která je pětiletá, což by znamenalo, že OCZ garantuje schopnost zápisu více než 90 TB dat po dobu životnosti SSD. Z praxe ale víme, že na tyto údaje se nemůžeme spoléhat, ovšem s tím, že SSD vydrží spíše víc. Co se týče zmíněné záruky, pak se jedná o ShieldPlus, v jejímž rámci můžeme poškozené SSD obratem vyměnit přímo u výrobce za bezvadný kus.

OCZ Vector 180 si budeme moci zakoupit ve 120GB, 240GB, 480GB a 960GB verzi za zatím neuvedené ceny.

Dále tu máme OCZ JetExpress SSD Controller, čili nejnovější a nejrychlejší firemní SSD kontroler, který je určen pro modely s rozhraním PCI Express a NVMe ve formátu M.2. Firma uvádí, že půjde o velmi výkonný kontroler a jeho potenciálu budou moci konkurovat pouze SSD SM951 od Samsungu, která byla představena rovněž na letošním CES. Z toho vyplývá, že můžeme očekávat propustnost až kolem 2 GB/s.

Firma dodala také nějaké konkrétní údaje, takže se můžeme podívat, že JetExpress stejně jako SM951 podporuje rozhraní PCI Express 3.0 se čtyřmi linkami, což dává celkově 8 GB/s propustnosti (4 GB v obou směrech). Dle tu máme 8 až 16 ONFI kanálů, k tomu podporu 1 až 2 GB cache (paměti DDR3 RAM) a nezapomnělo se ani na funkce pro zajištění energetické efektivity, tedy především režim spánku. Podporovány budou tři formáty, a to M.2, SFF-8639 a také 2,5", takže je možné, že konečně budeme moci reálně využít rozhraní SATA Express, jež doposud zůstává výrobci SSD spíše bez povšimnutí. Koncové produkty s JetExpress budou vyráběny pro servery i klasické desktopy.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře