www.svethardware.cz
>
>
>

VESA přinese DisplayPort do nového USB Type-C

VESA přinese DisplayPort do nového USB Type-C
, , aktualita
Oboustranný konektor USB Type-C dobře známe, ovšem novinkou je to, že organizace VESA chce pomocí režimu Alt Mode nabídnout rozhraní DisplayPort, které by pracovalo právě i s novým USB. Co vše by to znamenalo?reklama
Respektive bude znamenat, protože organizace Video Electronics Standards Association (VESA) již na implementaci DisplayPortu do USB pracuje s USB 3.0 Promoter Group. Využít se má tzv. DisplayPort Alternate Mode ("Alt Mode") na novém rozhraní USB Type-C, díky čemuž bychom mohli přes toto rozhraní přenášet audio a video s rozlišením 4K i vyšším, data s pomocí SuperSpeed USB (USB 3.1) a navíc až 100 W energie. Díky tomu by například pro připojení monitoru, jeho USB hubu i napájení měl stačit jeden jediný kabel namísto tří. DisplayPort Alt Mode by měl navíc podporovat i rozhraní HDMI, DVI a D-Sub.

Zařízení podporující DisplayPort Alt Mode na USB typu C se budou moci také připojit na standardní rozhraní DisplayPort, a to s využitím příslušného kabelu fungujícího jako redukce. A z USB typu C se zase pomocí jiných redukcí budeme moci připojit k zobrazovacím zařízením, která jsou vybavena rozhraními HDMI, DVI či D-Sub.

DisplayPort a USB mohou spolupracovat, protože přenášejí data podobným způsobem pomocí jednotlivých linek, přičemž nové specifikace SuperSpeed USB nabízí 10 Gbps na linku a DisplayPort potřebuje pouze 8,1 Gbps, jak je definováno ve standardu DisplayPort 1.3. Nicméně první zařízení nejspíše nabídnou ještě rozhraní DisplayPort 1.2a s propustností 5,4 Gbps na linku, takže na zásobení displeje s rozlišením 4K (4096 x 2160) se 30bitovými barvami a 60Hz obnovovací frekvencí bude třeba využít všechny čtyři dostupné linky.

Je tedy zřejmé, že bude možné s dostupnými linkami libovolně hospodařit. Dvě se mohou využít pro přenos obrazu a audia a dvě pro data. S využitím DisplayPort 1.3 tak bude možné nakrmit monitor s rozlišením 4K a ještě mít k dispozici dvě 10Gbps linky rozhraní USB. A pokud snad využijeme všechny čtyři linky pro monitor s rozlišením 5K (5120 x 2880), stále má být k dispozici alespoň rozhraní USB 2.0 na samostatných vyhrazených pinech.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek