www.svethardware.cz
>
>
>
>

Větrná turbína z 3D tiskárny poskytne až 300 W

Větrná turbína z 3D tiskárny poskytne až 300 W
, , aktualita
Kickstarter hostí další zajímavý projekt, který se tentokrát týká zelené energie. Cílem AirEnergy3D je pomocí 3D tiskárny vytvořit větrnou turbínu, již by si mohli zájemci doma reprodukovat. Její výkon má dosáhnout až 300 W.reklama
Projekt AirEnergy3D (AE3D) se tedy dá zařadit mezi otevřené, neboť cílem je, aby si uživatelé mohli sami doma na své 3D tiskárně vytvořit alespoň část celkového produktu. Za projektem stojí polský výrobce 3D tiskáren, společnosti Omni3D, která odstartovala kampaň na Kickstarteru. Hotová mobilní větrná turbína se pak má uplatnit především ve vývojových zemích.

Případně bychom si ji mohli sbalit s sebou na cesty do přírody či prostě tam, kde není k dispozici elektřina, protože má být prý velmi skladná a snadno rozložitelná a složitelná. Skládat se bude ze základny s potřebnou elektronikou a ze samotné turbíny vybavené třemi lopatkami. Při vhodném počasí pak má tento systém zajistit až 300 W energie, což na chladicí zařízení nebo vařič stačit nebude, ale notebook či osvětlení tím nakrmíme spolehlivě.

Projekt již našel své drobné investory, kteří se mají svých hotových větrných elektráren dočkat někdy v únoru v příštím roce. Za to zaplatili celkem 299 liber, čili cca 10.500 Kč, přičemž počet modelů plánovaných pro první várku je prý velmi omezený. Nicméně k dispozici budou plány a plná dokumentace, takže kdo bude mít zájem a příslušné schopnosti, bude si moci svou malou elektrárnu vyrobit sám.


Firma Omni3D také slíbila, že na každých 2500 liber získaných v rámci projektu AirEnergy3D pošle jeden kus vybrané africké vesnici. Získané finanční prostředky mají ale napomoci především k tomu, aby firma dokončila vývoj a nastartovala výrobu. Ovšem není vůbec jisté, zda bude někdy odstartována produkce ve velkých sériích. Prozatím je cílem vybrat 19.000 liber, na což má Omni3D ještě 28 dní a už nyní je v půlce.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek