www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Většina administrátorů plánuje nasazení Windows 10 během dvou let

Většina administrátorů plánuje nasazení Windows 10 během dvou let
, , aktualita
Síť Spiceworks zjistila, že většina administrátorů IT v organizacích plánuje nasazení Windows 10 nejpozději horizontu dvou let. Pro Microsoft je to celkem příznivá zpráva s ohledem na jeho cíl – miliardu zařízení s desítkami do tří let.reklama
Windows 10 přijdou 29. července letošního roku, jak jistě víte. Microsoft oznámil ambiciózní cíl v podobě jedné miliardy zařízení s desítkami do tří let. Nemalý podíl z toho by mohly tvořit počítače ve firmách, respektive v organizacích, pokud budeme brát v potaz i veřejný a nestátní neziskový sektor.

Šetření provedené sítí IT profesionálů Spiceworks mezi jejími členy ukázalo, že 40 % administrátorů podnikových IT plánuje nasadit desítky do jednoho roku od jejich uvedení. Dalších 33 % plánuje jejich nasazení do dvou let. Takže téměř tři čtvrtiny podnikových počítačů (či počítačů v organizacích obecně) budou do dvou let provozovány na Windows 10. Takže k oné Microsoftem zamýšlené miliardě zařízení tímto přibude nemalé množství počítačů v organizacích.

Studie byla zpracována na vzorku 500 IT profesionálů – členů sítě Spiceworks – v Severní Americe a v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika). Velikost vzorku bych pokládal za celkem reprezentativní a snad lze pokládat za reprezentativní i výběr respondentů (vzhledem k charakteru sítě Spiceworks). Malou výtku bych měl ke geografickému záběru šetření. Ale jinak můžeme věřit, že jde o docela rozumné výsledky.


Logo Windows 10


Teď se podívejme na některá další zajímavá zjištění z uvedeného šetření. Za hlavní obavy ohledně Windows 10 pokládá 79 % respondentů studie zpětnou hardwarovou a softwarovou kompatibilitu nového operačního systému. Další obavy se týkají potenciálních chyb v desítkách – vyjádřilo je 65 % respondentů, pak problémy se zácvikem uživatelů – 59 % respondentů, dále podporu desítkám ze strany třetích stran – 51 % respondentů.

Co se týká nového prohlížeče Edge, který může mít problémy se zpětnou kompatibilitou ve firemních intranetových aplikacích, tak téměř polovina participantů studie sdělila, že nemá dost informací, aby si na něj mohli udělat vlastní názor. Jen dodám, že možné problémy se zpětnou kompatibilitou řeší ve Windows 10 tradiční prohlížeč Internet Explorer, který takto doplňuje nový Edge. Předpokládám, že tohle by podnikoví informatici mohli vědět.

Co se týká mobilních Windows 10, tak 48 % participantů se tuto platformu zajímá. A to jak o mobilní telefony, tak o tablety s desítkami. Přitom většina z nich provozuje ve své organizaci alternativní mobilní operační systém (tj. iOS nebo Android).

Ohledně dosavadního operačního systému bylo přes padesát procent participantů (přesněji jejich organizací) uživateli Windows 7. Ale celých 44 % dosud užívalo Windows XP. Takže snad už konečně začne zastoupení verze XP klesat i v podnikovém sektoru.

Celkově bych řekl, že výsledky průzkumu nevypadají pro Microsoft vůbec špatně. Když trochu přidá v komunikaci a rozptýlí výše uvedené obavy, zřejmě nemusí mít obavy o přijetí Windows 10 v prostředí organizací.p

Zdroj: Redmond Magazine
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek