www.svethardware.cz
>
>
>

VHS končí, poslední výrobce vzdává produkci rekordérů

VHS končí, poslední výrobce vzdává produkci rekordérů
, , aktualita
Formát VHS zažíval velký boom v 80. a 90. letech, dnes už je z velké části zapomenut. Není divu, že s jeho produkcí se postupně končilo a nyní nastává definitivní uzavření této kapitoly, když výrobu vzdala i poslední společnost Funai.reklama
Formát VHS tu s námi byl zhruba 40 let, dnes je už překonaný několika generacemi dalších technologií. Nejprve to bylo DVD, posléze se rozhořel velký boj mezi HD DVD a BluRay. Nicméně i tato média jsou dnes převálcována streamovacími službami. VHS tedy už dlouhou dobu postupně umíralo a posledním známým výrobcem VHS rekordérů byla japonská společnost Funai, která tyto rekordéry vyráběla v Číně. Společnost Funai ale ohlásila, že v tomto měsíci skončí s jejich výrobou a toto bude znamenat definitivní konec kdysi oblíbeného formátu.


VHS rekordér Funai


Důvody jsou jasné. Zatímco v dobách největší slávy vyrobila společnost Fumai okolo 15 milionů kusů ročně, za minulý rok to bylo jen 750 tisíc kusů. Navíc je čím dál těžší shánět potřebné součástky a produkce je složitější. Zatímco prodeje rekordérů klesají, videokazety se naopak stávají zajímavým sběratelským artiklem a některé z nich se už prodávají za ceny okolo $2000.

Připomeňme, že Funai začal s výrobou těchto rekordérů v roce 1983. To bylo ještě v době, kdy hořel boj mezi technologií VHS a Betamax. Rekordéry Betamax skončily v roce 2002, kdy s jejich produkcí skončila společnost Sony. Výroba kazet pro tento systém pak trvala až do listopadu 2015.

Zdroj: boingboing.net, mirror.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře