www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

VIA a pasivně chlazený systém AMOS-3003

VIA a pasivně chlazený systém AMOS-3003
, , aktualita
Společnost VIA se stále spoléhá na své vlastní procesory, i když jinak stojí ve stínu firem Intel a AMD jako třetí výrobce procesorů typu x86. Zaměřuje se ale na specializované systémy, mezi něž patří i nový AMOS-3003.reklama
VIA AMOS-3003 můžeme označit za průmyslový barebone, který rozhodně není určen do obývacího pokoje, kde by se usadil po boku další elektroniky. Jedná se o pasivně chlazený systém ježící se porty, který je založen na základní desce VIA EPIA-P910 formátu Pico-ITX.

Na desce je nainstalován 1,2GHz procesor VIA Nano X2 patřící do E-Series, který je vybaven dvěma jádry a pak tu máme čipovou sadu VIA VX11H, nebo jak ji výrobce nazývá - MSP (Media System Processor). Počítač pak nabídne dvě gigabitová síťová rozhraní s podporou Wake on LAN, volitelné Wi-Fi, GPS a také dvě pozice pro SIM s 3G připojením, takže je zřejmé, že je počítač určen i pro mobilní nasazení, třeba v automobilech. Počítač je také připraven pro modul mSATA nebo také standardní 2,5" HDD či SSD a instalovat do něj můžeme až 8 GB paměti DDR3-1333 MHz. Uvnitř jsou pak také navíc dva konektory Mini PCIe.

Na zadní straně PC najdeme jeden port HDMI, D-Sub, dva USB 3.0 i 2.0, dva RJ-45 gigabitového Ethernetu, tři audio konektory, vypínač, napájecí konektor a kontrolky. Na levém boku pak máme devítipinový D-Sub pro 8bitové GPIO a také tři sériové porty a přední panel nese čtyři anténní konektory.

VIA AMOS-3003 dále podporuje operační systémy Windows 7 a 8, WES7 a také Linuxové systémy. Pro koncové zákazníky je také k dispozici hardwarová a softwarová podpora včetně toolkitu SMART ETK, díky čemuž mají možnost tvořit hotové systémy a rychle je dostat na trh.

Zdroj: TZ VIA
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek