www.svethardware.cz
>
>
>
>

Video: Minecraft lze hrát s HoloLens

Video: Minecraft lze hrát s HoloLens
, , aktualita
Microsoft na E3 ukázal, jak lze hrát Minecraft a Halo 5 s použitím HoloLens, výsledek je naprosto úchvatný. Zároveň se ale objevila zpráva, že HoloLens trpí vadou, kterou nelze odstranit v několika příštích letech.reklama
Jak je všeobecně známo, v dnešní době existují dva základní typy headsetů, jež nám umožňují vidět něco, co prozatím existovalo jen na počítačové obrazovce. Prvním z nich je VR headset, ten zcela zakryje uživatelovy oči a zobrazuje se jen to, co pošle počítač, zde si můžeme vypsat třeba Project Morpheus, Oculus Rift nebo HTC Vive (= Steam VR).

Potom ale ještě existuje druhý typ, a to AR, tedy Augumented Reality headset, což je právě případ HoloLens. Tento headset neznemožňuji uživateli vidět okolní svět, ale jen před jeho oči umístí průhledný panel. Na něm se v reálném čase zobrazují počítačem vytvořené simulace, které jsou ale součástí reálného světa. Proč vám to ale vyprávím? Protože to je zásadní pro pochopení obrovské chyby, kterou HoloLens mají.

Když si nasadíte headset pro VR, budete si připadat jako v jiném světě. Obrazovka zařízení pokryje celé vaše zorné pole, takže vás doslova vtáhne do děje. U HoloLens je ale problém, technologie, jež na panelu, který máte před očima, promítá obraz, dokáže zabrat jen malou část vašeho zorného pole. Co to znamená v praxi? Sice uvidíte vše ve svém zorném poli, ale z toho bude počítačem vytvořený svět tvořit jen malou část obrazu.

Když budete mít nasazen headset HoloLens, tak uvidíte svět jako normálně a před sebou virtuální svět. Když budete mít okolo sebe různé virtuální předměty, tak je nebudete moci vidět, pokud se na ně nebudete dívat zpříma, i když víte, že tam jsou. A proč to je takový problém? Někdo by mohl říci, že stačí udělat konstrukční změnu a problém je vyřešen. Bohužel problém není ukryt v konstrukci, ale v samotné technologii, která neumožní širší zorné pole. Může trvat roky, než Microsoft přijde s jinou technologií, která bude schopná tento nedostatek odstranit.

Problém je, že tato chyba kazí celkový dojem ze světa, který HoloLens tvoří, v případě VR jste zcela pohlceni virtuální realitou. V případě rozšířené reality ale nikdy takto vtáhnuti nebudete, i když také nabídne zajímavé až dechberoucí funkce, které si ukážeme níže.

Na E3 totiž Microsoft prezentoval Minecraft v podobě, v jaké ho neznáte. Hráč si před diváky vzal HoloLens a chvíli jej hrál jen tak na stěně. Jako by tam bylo umístěné velké projekční plátno, jež tam ve skutečnosti nebylo. To bylo snímáno speciální kamerou, která měla taktéž "nasazené" HoloLens, aby mohla zprostředkovat, co hráč vidí.


Rozruch nastal, když si ale hráč umanul, že již nechce hrát v 2D světě a svět Minecraftu přesunul na stůl, a to pomocí hlasového ovládání, které se zdá být velmi důležité při práci s HoloLens. Na stole se mu zjevil krásný kostičkovaný svět Minecraftu v 3D podobě.

Tím ale ukázka nekončila, byl to spíše začátek. Následně totiž hráč mohl se světem Minecraftu dělat různé věci jako od oddalovat, přibližovat, nebo dokonce nakouknout s HoloLens dovnitř budov! Když jeho kolegyně ve světě Minecraftu začala chodit s vlastní postavou, mohl ji sledovat v reálném čase.

K tomu samozřejmě patřilo i to, že mohl libovolně pracovat s kostičkami herního světa nebo například tento herní svět ničit bleskem, který vytvořil slovním povelem.

Stejně tak bylo ukázáno i demo s Halo 5 Guardians, které můžete zhlédnout níže.


Zdroj: telegraph.co.uk

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek