www.svethardware.cz
>
>
>

Video ukazuje přistání rakety Blue Origin z jejího pohledu

Video ukazuje přistání rakety Blue Origin z jejího pohledu
, , aktualita
Soukromá společnost Blue Origin vysílá do vesmíru své rakety. Nedávno proběhla třetí mise, kterou bylo možné sledovat pomocí záběrů z naší planety. Jak ale vypadá toto přistání přímo z pohledu samotné rakety?reklama
Soukromá vesmírná společnost SpaceX má za sebou už řadu úspěchů. Před nedávnem s úspěšným výsledkem proběhlo už druhé přistání rakety Falcon 9 FT na přistávací plošině na vodě. SpaceX je možná v poslední době nejznámější, ale ne jedinou soukromou společností, které se daří vysílat do vesmíru rakety, jež se v pořádku vrátí zpátky.

Blue Origin je americká soukromá společnost, která se specializuje na výrobu letecké a vesmírné techniky. Tato společnost, kterou řídí Jeff Bezos, nedávno - 2.dubna 2016 - úspěšně provedla třetí let do vesmíru se svou raketou, která dosáhla vzdálenosti 103,8 km. Tato událost byla natáčená pomocí dronu, který však s raketou do vesmíru nemohl.

Videa, která jsou natáčená ze země, neposkytují až tak vizuálně zajímavý pohled, jde totiž vidět jen letící raketu a to, jak startuje a dosedá. Jiný úhel pohledu na tuto událost však může být opravdu zajímavý. Blue Origin nyní na YouTube zveřejnila video, které je natáčené nikoliv ze země, ale z pohledu rakety.


Video začíná okamžikem chvíli před tím, než raketa vstoupí do atmosféry. Záběry poskytují impozantní pohled na blížící se modrou planetu, jak raketa Blue Origin postupně klesá. S nižší výškou se mění i pohled - ze záplavy modré se najednou stává suchá americká poušť. Tato změna je opravdu rychlá.

Zatím jsou pro člověka takovéto záběry z vesmíru stále něčím zajímavým. S tím, jak rychle postupují vesmírné technologie kupředu, už to však možná nebude dlouho trvat a lety do vesmíru budou na denním pořádku.

Zdroj: YouTube

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek