www.svethardware.cz
>
>
>
>

ViewSonic VG2860MHL-4K: Ultra HD pro profesionály

ViewSonic VG2860MHL-4K: Ultra HD pro profesionály
, , aktualita
ViewSonic si připravil monitor s označením VG2860MHL-4K. Jedná se o 28" LCD, které je dle výrobce určeno pro profesionály, jimž nabídne panel s rozlišením 4K/Ultra HD a také desetibitové zpracování barev.reklama
ViewSonic VG2860MHL-4K je tedy model pro profesionály, který nabízí 10bitové zpracování barev, ovšem v tomto ohledu nejde o nejlepší model z nabídky této firmy, však má jen 96% pokrytí barevného prostoru sRGB. To si ostatně sám výrobce uvědomuje, a tak tento monitor nabízí třeba finančníkům potřebujícím sledovat vývoj na trhu nebo pro sledování obrazu bezpečnostních kamer, kde se bude hodit velká plocha a rozlišení. Profesionálové pracující s fotografiemi či zpracovávající video by se tedy měli poohlédnout po jiných modelech.

Výrobce také uvádí, že jeho VG2860MHL-4K je určen pro každodenní a dlouhodobé nasazení a pro lepší pohodlí a ochranu očí nabídne ergonomický stojan a dnes tolik obvyklé Blue Light Filter a Flicker Free. Nepřekvapí nás také podpora PiP a PbP, čili zobrazení obrazu v obraze a dvou obrazů vedle sebe, pochopitelně každý z jiného zdroje. Dokonce je schopen rozdělit displej i na čtyři díly, každý s rozlišením Full HD a na každém zobrazit jiný signál.

Pro to ostatně nabídne dostatek rozhraní. Ve výbavě má DisplayPort 1.2a, Mini DisplayPort 1.2a, MHL 2.0, HDMI1.4a a DVI, přičemž pro využití rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu je potřeba zapojit jeden z DisplayPortů. Vedle toho tu je také velký USB hub se dvěma USB 3.0 a také dvěma USB 2.0 a nechybí také audio konektory plus dva 3W reproduktory.

Ze specifikací (viz zdroj) také poznáme, proč tento monitor není určen pro grafiky. Má totiž pozorovací úhly 170° a 160°, což jasně ukazuje na panel typu TN. Díky němu má ale slušnou 2ms odezvu a dále kontrast 1000:1 a jas až 300 cd/m2.

ViewSonic VG2860MHL-4K je k dispozici okamžitě za 499 eur bez daně a se čtyřletou zárukou. Do našich obchodů ještě nedorazil.

Zdroj: TZ ViewSonic
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek