www.svethardware.cz
>
>
>

Virzzmo: VR headset za 50 euro a smartphone

Virzzmo: VR headset za 50 euro a smartphone
, , aktualita
Polská firma De JET Works přišla se zajímavým konceptem, který nám nabídne systém virtuální reality za pouhých 50 euro. To je v porovnání s vývojovým kitem Oculus Rift v ceně 350 dolarů několikanásobně méně, takže kde je háček?reklama
Háček je v tom, že Virzzmo od De JET Works není hotový VR headset, jako spíše jen prázdná konstrukce, do níž musíte zapojit zobrazovací zařízení. A tímto zařízením se má stát chytrý telefon, který má úhlopříčku obrazovky alespoň 4,7", přičemž vysoké rozlišení je samozřejmě výhodou. A když si vezmeme, že dnes už jsou celkem běžné chytré telefony s rozlišením Full HD, které nabízí i dnes vyvíjené VR headsety, nevypadá to ani jako špatný nápad.

Virzzmo je tedy z hardwarového hlediska pouze náhlavní sada, na jejíž přední stranu připevníme chytrý telefon. Nezbytná je však soustava čoček, která nám zprostředkuje stereoskopický vjem obsahu obrazovky mobilního telefonu, která se tak rozdělí na dvě poloviny. Samozřejmostí pak je i příslušná softwarová výbava, která využije gyroskop v telefonu pro detekci pohybu hlavy.

Výhodou i nevýhodou headsetu Virzzmo je tedy použití mobilních telefonů. Musíme je k headsetu připevnit a otázkou je, jak dobře je bude třeba "vycentrovat" a také zda nebude kolem jejich okrajů prosvítat světlo. Není to tedy tak pohodlné řešení, jaké nabízí Oculus Rift a podobné produkty. Na druhou stranu je tu výhoda v nízké ceně a také tom, že Virzzmo samo o sobě nezestárne, pokud tedy bude pokračovat jeho podpora. Vedle toho všeho je tu samozřejmě i rozdíl v platformách. Oculus Rift je určen pro PC a Virzzmo se bude hodit pro hraní her přímo pro Android, přičemž v případě prodejního úspěchu se otevře nový trh. Otázkou je možnost propojení PC a telefonu v headsetu Virzzmo, což je jistě možné, ale otázkou je zpoždění obrazu, které je u virutální reality zvláště nepříjemné.

Výrobce je připraven začít prodávat vývojové kity Virzzma již v červenci, takže se teprve uvidí, jak velký bude zájem ze strany softwarových vývojářů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek