www.svethardware.cz
>
>
>

VMware Horizon FLEX a další zásadní novinky

VMware Horizon FLEX a další zásadní novinky
, , aktualita
Společnost VMware včera na své konferenci VMworld 2014 Europe představila nový produkt Horizon FLEX pro centrální správu virtuálních desktopů a další funkce. Podívejme se tedy na to, co je ve světě virtuality nového.reklama
VMware Horizon FLEX je software založený na řešení AirWatch a jeho úkolem je usnadnit zavedení modelu BYOD, který nabývá na popularitě a umožňuje zaměstancům vzít si do práce vlastní zařízení (BYOD - Bring Your Own Device). Firmy pak budou moci s pomocí Horizon FLEX centrálně poskytovat, spravovat a zabezpečit virtuální desktopy a aplikace provozované lokálně na počítačích Mac a PC, které budou moci respektovat firemní pravidla, což zajistí bezpečnější provoz. Dále tu jsou nové cloudové služby pro zotavení desktopových počítačů po havárii, přičemž VMware počítá s jejich rozšiřováním po celé Evropě. Výrobce ujišťuje, že jeho zákazníci budou také moci lépe kontrolovat náklady na nasazení virtuálních desktopů.


Výhody a možnosti VMware Horizon FLEX tkví ve standardizovaných virtuálních desktopech pro uživatele systému Windows i Mac OS, díky čemuž mají IT oddělení ušetřit náklady na školení a podporu. Dále tu je centrální dohled a správa založená na firemních pravidlech, což umožní vytvořit bezpečnější prostředí pro virtuální desktopy. Administrátor může povolit či zákazat využití periferií, nastavit dobu, po kterou bude virtuální stroj aktivní nebo jej na dálku ihned deaktivovat. Sjednocená správa obrazu umožní zase řídit virtuální desktopy jako soubor logických vrstev, což je založeno na technologii VMware Mirage.

Snížení nákladů na IT zajistí zmíněný model BYOD, stejně jako podpora zařízení s Mac OS X, kterýžto systém nemusí být podporován přímo firemním prostředím. Dále sem patří možnost využití řešení AirWatch pro správu OS X, díky čemuž mohou zákazníci volit mezi třemi verzemi virtuálních desktopů a aplikací. Mezi ty patří VMware Horizon FLEX, čili lokální řešení s centralizovaným ovládáním, dále VMware Horizon 6 pro datová centra využívající jednu integrovanou platformu a nakonec VMware Horizon Air, což je cloudové řešení firemních virtuálních desktopů, které mohou být kombinovány ve veřejném a soukromém cloudu.

Zpráva dále hovoří o novinkách mezi produkty podporujících virtuální desktopy. VMware Horizon DaaS změnil název na zmíněný VMware Horizon Air a jeho kompletní sestava je Horizon Air Desktops, Horizon Air Apps a Horizon Air Desktop DR. Řešení VMware Cloud Volumes získané nedávnou akvizicí bylo také přejmenováno, a to na VMware App Volumes, přičemž bude možná integrace s VMware Horizon 6 a VMware Workspace Suite. Nakonec byl zmíněn VMware Horizon Fast Track 2.0 pro usnadnění přijetí a nasazení virtuálních desktopů díky přístupu k ověřeným partnerům, referenčním architekturám a konvergovaným zařízením.

Zákazníci si budou moci vybrat ze tří různých programů Fast Track, aby si usnadnili nasazení infrastruktury virtuálních desktopů. Jsou to jednak zařízení na klíč s ověřenými a škálovatelnými zařízeními pro rychlé nasazení, pak ověřená referenční architektura, čili úložiště, sítě a servery speciálně pro VMware Horizon 6 a nakonec ověřená úložiště certifikovaná jako dostatečně výkonná pro 1000 až 2000násobné nasazení VMware Horizon.

Zdroj: TZ VMware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů