www.svethardware.cz
>
>
>
>

VR headset Morpheus od Sony dostal 120Hz OLED

VR headset Morpheus od Sony dostal 120Hz OLED
, , aktualita
Společnost Sony se po delší době přihlásila se svým Project Morpheus, pod nímž vyvíjí vlastní VR headset určený pro své konzole PlayStation. Ten dostal vylepšený hardware založený na displeji OLED.reklama
Sony Project Morpheus má ve finální podobě přijít na trh na začátku příštího roku, takže to vypadá, že do roka bude na trhu už několik VR headsetů a tento byznys se konečně už trošku rozjede i jinak než jen na stránkách zpravodajských serverů.

Firma představila vylepšenou verzi headsetu na letošní Game Developers Conference, kde se o jeho prezentaci postarl prezident Sony Worldwide Studios, Shu Yoshida. Nová verze dostala především lepší 5,7" displej, který už je založen na technologii OLED a nabídne obnovovací frekvenci 120 Hz. Nicméně jde stále o rozlišení Full HD, ale tomu se ani nelze divit, když jde o headset určený pro konzole, které v dnešní době rozhodně nemohou s výkonem PC soupeřit. Úhel pohledu je 100 ° a díky devíti LED bodům je možné, aby systém sledoval pohyb headsetu v plném rozsahu 360°.

Dle Sony je tak hardware už dostatečně vyspělý na to, aby mohl být nasazen a zapotřebí budou už jen mírné úpravy. Ovšem zapotřebí budou také herní tituly či jiný software, který nám umožní využít potenciál headsetu a v tomto případě si prý budeme muset počkat do E3. Doufejme, že Yoshida myslel ten letošní veletrh, který proběhne uprostřed června.

Sony prezentovalo pouze nějaká dema, a to London Heist (viz foto) demonstrující možnosti interakce s virtuálními objekty s využitím PS Move a 3D audia. Pak bylo prezentováno vylepšené demo The Deep s hezčí grafikou, dále The Toybox ukazující, že VR headset je vhodný také pro odlehčenou a hravou zábavu. Nakonec bylo prezentováno demo Magic Controller, které ukázalo, jak může být využit ovladač DualShock 4, jehož pohyb je sledován kamerou.

Project Morpheus tedy bude muset bojovat s řadou konkurenčních produktů, ovšem jeho výhodou může být to, že je určen výhradně pro PlayStation 4. Oculus VR, Valve s HTC, Razer se svou iniciativou OSVR a ostatní budou muset spolu bojovat, kdežto Morpheus si může hrát na vlastním písečku, do nějž mu nikdo nebude zasahovat. Více fotografií z prezentace firmy Sony naleznete ve zdroji aktuality.

Zdroj: Ars Technica
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů