www.svethardware.cz
>
>
>
>

Levný VR headset od Trustu jde v ČR do prodeje

Levný VR headset od Trustu jde v ČR do prodeje
, , aktualita
Nový headset patří k těm, do kterých je potřeba dát chytrý telefon. Mezi jeho hlavní výhody patří univerzálnost a také celkem nízká cena, od nynějška je headset Trust Exos 3D dotupný i v Česku.reklama
Nový headset patří k těm, do kterých je potřeba dát chytrý telefon. Mezi jeho hlavní výhody patří univerzálnost a také celkem nízká cena, od nynějška je headset Trust Exos 3D dostupný i v Česku.

Headset pro virtuální realitu s názvem Trust Exos 3D jde do prodeje v České republice i na Slovensku. Výrobce udělal zajímavý kompromis mezi cenou a výbavou. Rozhodně je však levnější než konkurence od Samsungu či Zeiss.

Na rozdíl od Google CardBoard headset nabídne bytelné tělo s pěnovými polštářky na obvodu, aby headset netlačil příliš do hlavy. Čočky jsou nastavitelné, a to jak pro různé šířky uživatelových očí, tak i dioptricky.

Na rozdíl od klasických Google CardBoard by tyto brýle měly být znatelně pohodlnější a nemusíte si je skládat. Další výhodou je velká univerzálnost, headset podporuje telefony s úhlopříčkou 3,5" až 6", nejsou potřeba žádné vaničky ani nic podobného, co by ztížilo kompatibilitu.

Trust myslel i na nabíjení a na obou stranách headsetu jsou díry, kudy se dají prostrčit kabely. Nemusí se jednat jen o nabíjení, ale i o klasický audio výstup, jelikož headset nemá vlastní sluchátka.

Aplikací pro headset je hodně, jelikož využívá platformy pro Google CardBoard, takže se dá očekávat, že jich bude ještě přibývat. Exos 3D má navíc jednu výhodu, tou je odklopitelný přední kryt, což odhalí kameru telefonu, takže se headset může proměnit i v zařízení pro rozšířenou realitu.

Trus Exos 3D je k dispozici na českém trhu ode dnešního dne za cenu od 999 korun, což je velmi dobrá cenovka, když se celkem nepohodlné CardBoard dají sehnat zhruba od 200 korun. Na druhou stranu je na českém trhu několik podobných headsetů, do kterých se dá jednoduše vložit chytrý telefon.

Zdroje: Heureka, Trust

Trust VR-Brille EXOS 3D lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře