www.svethardware.cz
>
>
>

vTime: první sociální síť ve virtuální realitě

vTime: první sociální síť ve virtuální realitě
, , aktualita
Virtuální realita nabízí zajímavé řešení běžných věcí, jako jsou třeba sociální sítě. vTime je novinka, díky které můžete s přáteli chatovat na velmi neobvyklých místech a cítit se přitom, jako byste tam skutečně byli.reklama
Liverpoolské studio Starship představilo aplikaci vTime pro virtuální realitu. Jedná se o sociální síť ve VR a je nyní k dispozici na Gear VR store.

vTime funguje jako obyčejné sociální sítě tak, jak je znáte. Ovšem díky virtuální realitě vše dostává jiný rozměr. Můžete vyhledávat jiné uživatele a posílat jim žádosti o přátelství. Když chcete s přáteli chatovat, stačí odeslat požadavek, počkat až bude přijatý a vy pak můžete díky VR konverzovat na místě, které si vyberete. K dispozici je i funkce náhodného setkání, to pak umožňuje i vznik místností, kde se soustředí lidé se stejnými zájmy.


Chatovací místnosti jsou tematizované, můžete si také povídat třeba na orbitě planety Země nebo na skále několik set metrů nad zemí. Aplikace je však dělaná spíš pro intimnější hovory, protože chatovat spolu můžou maximálně 4 osoby.

V aplikaci najdete i místnost, kde je možné sdílet 360stupňové obrázky. vTime také brzy hodlá vybudovat své úložiště, kam se budou moct nahrávat fotografie a videa a bude k nim tak umožněn přístup i na dálku, tato funkce se plánuje na první čtvrtletí roku 2016.


Netradiční sociální síť nabízí i tvorbu vlastních avatarů. Vybírat tak můžete z možností volby oblečení, účesu, pohlaví a barvy pleti. K realistickému dojmu přispějou pohyby avatarů. K pohybům očí se přidají pohyby úst, těla a rukou založené jen na audio vstupu.

Aplikace bude kompatibilní s Google CardBoard, ale bude k tomu potřeba telefonu. Dále si pak vTime budou moct užít majitelé Gear VR a již se pracuje na verzích pro PlayStation VR, HTC Vive a Oculus Rift DK2, očekávají se však velké hardwarové požadavky.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře