www.svethardware.cz
>
>
>

Vyjednávání AMD o odprodání podílu zamrzlo

Vyjednávání AMD o odprodání podílu zamrzlo
, , aktualita
Před třemi týdny se objevila zpráva, že AMD vyjednává se soukromým kapitálem, firmou Silver Lake Partners, o odprodeji svého významného podílu. Nyní je jasné, že rozhovory opravdu proběhly, ale uvázly na mrtvém bodě.reklama
Firmy Advanced Micro Devices a Silver Lake Partners vyjednávaly o odprodeji celé čtvrtiny podílu firmy AMD, která tak měla získat potřebnou hotovost pro další provoz. Informuje o tom agentura Bloomberg, dle níž se zástupci firem setkali v minulých týdnech, ovšem nedokázali dovést rozhovory do zdárného konce, a AMD tak dnes hledá jiné řešení pro zajištění svého financování. Doufejme jen, že to nebude základ pro další fámy o akvizici ze strany Microsoftu, Samsungu či jiných firem.

Nyní je hodnota firmy AMD na trhu kolem 1,3 miliardy dolarů, čili by za svůj 25% podíl získala cca 325 milionů. To ale není mnoho pro takovouto technologickou firmu, která bude potřebovat finance na to, aby mohla v příštím roce dostat na trh novou generaci grafických karet s paměťmi HBM2 a především procesory a APU založené na architektuře Zen (“Summit Ridge” a “Raven Ridge”). Však v této době AMD jen na výzkum a vývoj dává každý kvartál 100 milionů dolarů a musíme počítat také s tím, že v poslední době firma nevydělávala, ale vykazovala ztráty.

Firma je tak ve složité situaci a bojuje na dvou frontách proti Intelu a NVIDII. V porovnání s Intelem je situace AMD jasná. Intel má na trhu již druhou generaci 14nm procesorů, zatímco procesory FX od AMD se již dlouho nikam neposunuly a jsou vyráběny stále 32nm technologií SOI. Co se týče APU, pak v jejich případě je situace lepší (28 nm), ale ani ty nemohou moderním procesorům Intel konkurovat. Souboj s NVIDIÍ firmě AMD v posledním období přinesl pokles na trhu se samostatnými grafikami pod pouhou pětinu trhu, z čehož se tedy AMD začíná vzpamatovávat díky novým Radeonům 300. Více se ale dozvíme až někdy v říjnu, kdy firmy zveřejní své finančí výsledky za třetí kvartál a také se objeví reálná čísla prodejů grafických karet.

Společnost Silver Lake je známým investorem, který má v hledáčku hi-tech společnosti. Vydělává na tom, že do nich nejprve investuje a později svůj podíl odprodá, přičemž má na takové společnosti zásadní požadavky. Může po nich vyžadovat i změnu v celé obchodní strategii. V minulosti Silver Lake investovala i do firem jako Dell, Seagate, Avago či Alibaba.

Zdroj: Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek