Výkonný Radeon R9 290 Vapor-X OC od Sapphire na trhu

Výkonný Radeon R9 290 Vapor-X OC od Sapphire na trhu
, , aktualita
Společnost Sapphire si připravila výkonnou grafickou kartu Radeon R9 290 Vapor-X OC, která tak dle svého označení využívá firemní chladič s technologií Vapor-X a je navíc již z továrny přetaktovaná.reklama
Sapphire Radeon R9 290 Vapor-X OC je tedy moderní a výkonná karta založená na čipu Radeon R9 290 s 2560 Stream procesory založeném na jádře Hawaii a architektuře Graphics Core Next. Výrobce si dovolil nastavit vyšší takty jak u GPU, tak u pamětí, takže tu máme 1030MHz GPU, které běží u referenčního modelu maximálně na 947 MHz a paměti byly přetaktovány z 5GHz na 5,6 GHz (efektivně).

Můžeme tedy očekávat slušný nárůst výkonu, a to i díky použitému chladiči založenému na výparníkové komoře Vapor-X, pěti heatpipe (1x 10mm, 2x 8mm a 2x 6mm), velkému množství hliníkových žeber a třech 90m ventilátorech.

Sapphire dále využil nové VRM napájení se šesti fázemi, cívkami Black Diamond a Direct-FET. To dostalo označení Aero6 VRM právě díky šesti fázím. O provoz ventilátorů se bude starat Intelligent Fan Control (IFC), jež má zajistit především tichý běh ve 2D režimu, kdy bude pracovat pouze jeden ze třech ventilátorů. Na straně karty také nalezneme logo firmy Sapphire, které bude svou barvou podsvícení značit provozní teplotu a využije k tomu modrou, žlutou a červenou. Dále nám karta nabídne Dual BIOS a kompatibilitu s UEFI BIOSem nebo klasickými BIOSy. Nicméně smysl bude mít její využití v moderních systémech s rozhraním PCI Express 3.0, kde již můžeme očekávat přítomnost UEFI BIOS.

Na záslepce se nachází rozhraní Dual DVI-D, HDMI 1.4a a DisplayPort 1.2. Karta tak podporuje díky EyeFinity připojení třech monitorů a také rozlišení 4K.

Zdroj: techPowerUp

Sapphire Radeon R9 290 Vapor-X 4GB DDR5, 11227-04-40G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře