www.svethardware.cz
>
>
>

Výpočetní centrum Googlu ztratilo část dat po čtyřnásobném úderu bleskem

Výpočetní centrum Googlu ztratilo část dat po čtyřnásobném úderu bleskem
, , aktualita
Ani společnosti jako je Google občas nedokáží ochránit všechna data. Napájení jeho výpočetního centra v Belgii bylo během bouřky čtyřikrát terčem úderu blesku, což způsobilo poškození několika disků a velmi malou ztrátu dat.reklama
Společnost Google měla nedávno docela smůlu. Její centrum GCE (Google Computer Engine), které ukládá data uživatelů a nabízí virtuální počítače v cloudovém prostředí, totiž bylo obětí silné bouřky v průběhu 13. srpna 2015. Centrum (europe-west1-b) se nachází v Belgii a systém elektrické sítě, ze které čerpalo svou energii, byl bleskem zasažen hned čtyřikrát (nešlo tedy údery do samotného centra). To způsobilo rozsáhlé výpadky napájení.


Google logo


I přes mnohonásobné ochrany a rychlý náběh záložních zdrojů však centrum takový nápor plně neustálo. Zhruba 5 % disků začalo v průběhu dalších čtyř dní vykazovat I/O chyby. Googlu se naštěstí podařilo většinu disků a dat znovu zprovoznit, nicméně na sto procent to už nedokázal. Podle zprávy Google se nepodařilo obnovit 0,000001 % dat. Paradoxní je to, že Google právě měnil strukturu centra na takovou, která je méně náchylná k podobným incidentům a většina disků již běžela na novém systému. I to je důvod, proč byla ztráta dat tak nízká. Přechod na novou architekturu tak bude pokračovat a inženýři už přišli i s dalšími vylepšeními, která by měla podobným situacích předejít a riziko minimalizovat.

Zdroj: google.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře