www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Výrobci konzolí mohou jásat, Čína zruší zákaz prodeje

Výrobci konzolí mohou jásat, Čína zruší zákaz prodeje
, , aktualita
Čína je v současné době zemí, kde se vyrábí podstatná část elektroniky a počítačů, ale je to také zem, kde je již dlouhá léta zakázán prodej herních konzolí. Ovšem tento zákaz prý nyní spěje ke svému zrušení.reklama
Zákaz prodeje herních konzolí v Číně platí už nějakých 15 let, takže firmám jako Microsoft, Sony a Nintendo zůstal zapovězen. Čínský trh má přitom velice vysoký potenciál, však obyvatelstvo země čítá už nějakých 1,35 miliardy lidí, a tak informace o zrušení zákazu prodeje konzolí nemůže nechat jejich výrobce klidnými.

Z tohoto stavu profitovali především výrobci PC a jejich komponent a právě proto je hraní na PC v Číně oblíbené. Ovšem nyní je to další konkurence, a to mobilní telefony a tablety, jejichž trh s hrami v posledních letech raketově roste a právě kvůli tomuto vývoji čínská vláda už oznámila, že zákaz bude brzy zrušen. tuto informaci vypustil o víkendu do éteru čínský ministr kultury, který přímo uvedl, že domácím i zahraničním výrobcům herních konzolí bude umožněno je v Číně vyrábět a prodávat.

Můžeme tedy předpokládat, že hlavní výrobci konzolí se už začali připravovat na vstup na čínský trh, který pro ně může znamenat slušné příjmy. Stejně tak se mohou těšit výrobci her nebo i společnost AMD, která pro konzole Xbox One a PlayStation 4 vyrábí svá speciální APU. Herní trh v Číně má už nyní hodnotu 22,2 miliardy dolarů díky PC a chytrým telefonům, ale i regulovanému prodeji konzolí v Šanghaji. Výrobci konzolí tak mají před sebou velkou příležitost, ale také překážku, neboť právě PC jsou v Číně pevně zakořeněná. Vláda navíc od zákazu v roce 2000 přesvědčovala veřejnost, že herní konzole mají špatný vliv na čínskou mládež.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek