www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výrobci vypouštějí hlavně nízkoprofilové Geforce GT 1030

Výrobci vypouštějí hlavně nízkoprofilové Geforce GT 1030
, , aktualita
Dle očekávání byla dnes představena nová grafická karta NVIDIA GeForce GT 1030, takže jako obvykle začali své modely prezentovat AIB partneři. Ti přitom vesměs představují nízkoprofilové verze karet.reklama
GeForce GT 1030 měla už dříve potvrzené specifikace jako nejnovější low-end generace Pascal. Bude mít celkem tři SM (Streaming Multiprocessor) a konfiguraci 384:24:16, čili 384 CUDA jader, 24 TMU a 16 ROP. GPU běží na taktech 1227 až 1468 MHz a dále 2 GB paměti GDDR5 na efektivním taktu 6 GHz, což dává na 64bitové sběrnici propustnost 48 GB/s. Spotřeba je přitom pouze 35 W, na což bohatě stačí slot PCI Express x16.

Dle očekávání se výkon těchto karet motá kolem 1 TFLOPS, a to přesně mezi 942 a 1127 GFLOPS na základních taktech. Doporučená cena je 59 USD, přičemž v našich obchodech můžeme očekávat částky mírně nad 2000 Kč. To je přesně s tím, co jsme očekávali na základě předpokládaných cen, které zveřejnil i Amazon.

Své modely už začali představovat tradiční partneři firmy NVIDIA, což je třeba Palit, ZOTAC nebo EVGA. Právě EVGA si připravila hned tři verze, mezi něž patří i pasivně chlazená karta. Pak tu máme taképodobné modely od firem ZOTAC a Palit, přičemž výrobci se dle tiskových zpráv ani nesnaží prezentovat přetaktované modely, respektive se o taktech těchto karet ani nepíše. Z toho lze usuzovat, že půjde o nepřetaktované modely.

Palit svou kartu také s ohledem na výkon přirovnává k procesoru Intel Core i5, takže je zřejmé, že míří především na uživatele, kteří si chtějí levně vylepšit výkon integrovaných grafických jader. GeForce GT 1030 ale bude jen stěží stačit na nové AAA hry, to bychom se museli co do kvality a rozlišení dost uskrovnit. Na různé méně náročné MMO hry ale její výkon stačit bude a rozhodně jde o řešení, které snese srovnání s nejlepšími integrovanými Iris Pro Graphics 580 se 72 EU. Co se týče řadových HD Graphics 630, s nimiž se setkáme mnohem častěji než s Iris a také na výrazně levnějších procesorech, zde je výkon GT 1030 více než dvojnásobný.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek