www.svethardware.cz
>
>

Vyšetřování sestřeleného letu MH17 chtěli patrně narušit ruští hackeři

Vyšetřování sestřeleného letu MH17 chtěli patrně narušit ruští hackeři
, , aktualita
Sestřelení letu MH17 nad ukrajinským územím se náležitě vyšetřovalo, přičemž se objevily známky toho, že vyšetřovací skupina čelila hackerským útokům. Za nimi s největší pravděpodobností stála skupina Pawn Storm z Ruska.reklama
Máme zde další zprávy ze světa bezpečnosti a útoků hackerů. Jeden z dalších útoků se týká vyšetřování sestřeleného letu MH17, ke kterému došlo 17. července 2014 blízko rusko-ukrajinské hranice. Boeing 777-200 společnost Malaysia Airlines byl podle všeho sestřelen ruskou raketou Buk a zemřelo 283 pasažérů i 15 členů posádky. K vyšetřování záležitosti byla ustanovena komise, ta ale neměla lehkou práci. Výsledky vyšetřování se totiž snažili narušit hackeři zejména v době, kdy se blížilo uveřejnění finální zprávy o incidentu (zpráva byla zveřejněna 13. října).


Letadlo Malaysia Airlines
Zdroj: Charaka Ranasinghe [CC BY 2.0 (
http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], Wikimedia Commons


Podle společnosti Trend Micro vše nasvědčuje tomu, že by za hackerskými útoky měla stát skupina nazývaná Pawn Storm, která má mít spojení s ruskými tajnými složkami. Ta je známa mnoha hackerskými útoky zejména na země NATO a jejich vládní organizace. 28. července byl vytvořen falešný SFTP server, o den později falešné Outlook Web Access (OWA) servery a 14. října se snažili narušit i VPN servery. Hackeři chtěli získat přístupy k vyšetřování a výsledným zprávám, podle údajů společnosti Trend Micro se jim to ale nepodařilo.

Zdroj: theregister.co.uk, pcworld.com, trendmicro.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek