www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vyzkoušejte zdarma kancelářský balík Applu i ve Windows

Vyzkoušejte zdarma kancelářský balík Applu i ve Windows
, , aktualita
Apple nyní umožňuje vyzkoušení online verze svého kancelářského balíku iWork také uživatelům z jiných platforem. Potřebujete k tomu jen účet pro iCloud, podporovaný prohlížeč a můžete začít experimentovat.reklama
Pokud vás zajímá, jak vypadá kancelářský balík iWork od Applu a jak se v něm pracuje, tak nyní máte šanci i ve Windows. Tedy pokud se spokojíte s online betaverzí. Stačí si snadno a rychle udělat účet pro iCloud. K tomu nepotřebujete nic jiného než jeden ze tří podporovaných prohlížečů (Internet Explorer, Firefox, nebo Safari).

A už můžete začít testovat iWork. K dispozici je jsou aplikace Pages (textový editor), Numbers (tabulkový kalkulátor) a Keynote (nástroj pro tvorbu prezentací). V lokálně instalované verzi se jedná o velmi kvalitní aplikace a řada uživatelů Apple na ně nedá dopustit.

Tenhle docela nečekaný krok společnosti z Cupertina potvrzuje jeden evidentní fakt. Konkurenční boj poslední dobou přitvrzuje a přetahovaná o zákazníky napříč různými platformami se stupňuje.


iCloud - úvodní obrazovka


Kdo by si před několika lety pomyslel, že Office budou dostupná zdarma online a za úplatu budou kromě tradiční verze pro OS X dostupná i na iPadu a iPhonu na iOS. A také na Androidu. A že ve Windows (konkrétně ve verzi 10) budou v dotykové variantě – pro mnohé potřeby zcela dostačující - dostupná dokonce zdarma.

A že naopak Apple, firma tolik si zakládající na komplexnosti a uzavřenosti svého ekosystému, začne do hájemství svých aplikací pouštět uživatele konkurenčních Windows. Každopádně, určitě se něco muselo změnit. Také máte ten dojem?

V podstatě existují dvě krajní vysvětlení změny strategií velkých hráčů, která se nemusí vzájemně vylučovat. První je ofenzivní - firmy snaží zdarma nalákat potenciální zákazníky a postupně je přetáhnout do svého ekosystému. Druhá je defenzivní – firmy reagují na aktivity konkurence a snaží se otupit jejich ostří vlastní srovnatelnou nabídkou. A klidně i zdarma.

Ve skutečnosti se obě strategie mohou velmi dobře doplňovat. Zajímavé každopádně bude, jestli se tenhle boj bude i nadále stupňovat. Asi by to nikoho z nás moc nepřekvapilo. A co v téhle situaci začnou dělat další subjekty – třeba Google?

Ten zatím dokázal na platformy Microsoftu i Applu více či méně úspěšně protlačit Chrome, Google Docs a Google Drive. A upřímně řečeno příliš neoslnil trh nabídkou Chromebooků.

Každopádně jedna strana by z toho měla profitovat – uživatel. Také se těšíte, co nám blízká budoucnost v důsledku nově „nakopnutého“ konkurenčního boje přinese?

Zdroj: Neowin, ZDNet.
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek