www.svethardware.cz
>
>
>

Warcraft Adventures: nikdy nevydaná hra je nyní k dispozici

Warcraft Adventures: nikdy nevydaná hra je nyní k dispozici
, , aktualita
Před téměř 20 lety plánoval Blizzard odbočku od hlavní série strategií Warcraft a připravoval adventuru Warcraft Adventures: Lord of the Clans. Ta byla téměř dokončena, ale nikdy se neobjevila na trhu. Nyní ji ale někdo vyšťoural a zveřejnil.reklama
Asi málokdo si vůbec vzpomíná, že by Blizzard připravoval klasickou 2D adventuru s malovanou grafikou Warcraft Adventures: Lord of the Clans, však ta se i přes svůj stav těsně před dokončením nikdy nedostala na trh. Důvod byl prostý, i když vzhledem ke stavu hry poněkud podivný. Blizzardi totiž cítili, že čas her tohoto typu se chýlí ke konci a že PC hráči už nemají zájem o hry jako Grim Fandango, nebo z našeho háje Tajemství oslího ostrova, atd. Rozhodli se tedy svou hru prostě nevydat, někam ji založili, až se ji teprve nyní podařilo vyšťourat a ruský přispěvatel Reidor ji zveřejnil na fórech Scrolls of Lore. Není jisté, kdo tuto hru vytáhl ze zapomnění, ale pravděpodobně to bylo ruské studio Animation Magic, které na ní také pracovalo.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans sleduje osudy orka jménem Thrall, který byl nalezen lidmi a vychován v naději, že jim poslouží jako poslušný válečník. Hra se nachází v téměř dokončeném stavu a vypadá to, že pouze chybí nějaké namluvené dialogy, ale jinak má být hratelná. Hra byla ke stažení zde, ale zveřejněný odkaz již nefunguje, ovšem jak se něco takového dostane na Internet, tak se vždy najde způsob, jak to získat (nápověda: BitTorrent). Na Redditu pak popisují, jak ji zprovoznit. Jde pouze o vytvoření dávkového souboru, kde budou následující tři řádky:

taskkill /F /IM explorer.exe
PlayWin.exe
start explorer.exe

Dávkový soubor uložíte pod názvem PlayWin.bat přímo do hlavní složky s hrou a tu pak budete spouštět pomocí něj. Pokud se otevře v okně, můžete se přepnout do režimu plné obrazovky pomocí kombinace Alt + Enter.

Herní prostředí je klasické 2D s možnostmi chodit po lokacích, koukat se na objekty, aby je Thrall popsal, ovládat je a samozřejmě také vést dialogy s postavami. Thrall má k dispozici klasický inventář se sebranými objekty, které může použít, takže jde prostě každým coulem o klasickou adventuru.

Dočkáme se také různých hádanek a puzzlů a také objevíme některé známé charaktery jako je oplátovaný drak Deathwing. Zrušené vydání této hry znamenalo pro Blizzard konec pokusů o vyprávění osobních příběhů ze světa Warcraftu, ale příběh samotného Thralla přetrval. Stal se vůdcem celé Hordy a důležitou postavou v příběhu World of Warcraft.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik