www.svethardware.cz
>
>
>
>

Warner Bros označili v seznamu pro Google vlastní stránky za pirátské

Warner Bros označili v seznamu pro Google vlastní stránky za pirátské
, , aktualita
Warner Bros je jedna z firem, která bombarduje Google požadavky, aby jeho vyhledávač nenabízel odkazy na údajný pirátský obsah. Nyní se jí do požadavků z nějakého důvodu připletly i její vlastní stránky a vedle nich třeba i IMDb.reklama
Často se můžete dočíst o naprosto nesmyslném množství požadavků na tzv. DMCA Takedown, kterými různé firmy bombarují Google. Ty tak často jeho zaměstnance přetěžují všemožnými odkazy, které jsou často duplicitní, nefunkční, nebo vůbec nevedou k pirátskému obsahu. Nyní to Warner Bros dovedli až do absurdna, neboť se jim do požadavků o odstranění odkazů z výsledků vyhledávání připletly i vlastní stránky. A nejen ty.

Google se často musí vypořádat s velkým množstvím najednou zaslaných adres, o nichž si majitelné vlastnických práv myslí, že vedou k pirátskému obsahu. Jenomže se už moc neobtěžují s ověřením, zda tomu tak skutečně je a přenechávají to právě zaměstnancům firmy Google. Nyní TorrentFreak upozornil, že nový seznam od Warner Bros odkazoval i na stránky Amazonu, Sky Cinema, filmové databáze IMDb a dokonce i na oficiální stránky Warner Bros. Konkrétně šlo o stránky věnující se filmům The Dark Knight, The Matrix, The Lucky One a dalším, které měly být dle požadavku vyňaty z výsledků vyhledávání. Stačí se podívat na dva příklady týkající se filmů The Dark Knight a řady Matrix:
To jen dále dokazuje, jak laxní přístup mají všemožné firmy, které bojují proti pirátskému šíření svého obsahu. Jediné jejich štěstí je, že ve firmě Google dokáží tyto očividné chyby odhalit a z požadavků je vyřadit. Možná by ale bylo alespoň pro jednou výchovné požadavek firmy Warner Bros týkající se jejích vlastních stránek splnit. Snad by si někdo v ní pak uvědomil, že pokud nejsou schopni z třeba jen 35 adres vyfiltrovat ty, které odkazují na IMDb, Amazon či dokonce jejich vlastní stránky, něco je asi špatně.

Zdroj: TorrentFreak
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář