www.svethardware.cz
>
>
>
>

Waze od Googlu spouští RideWith, aplikaci pro spolujízdy autem

Waze od Googlu spouští RideWith, aplikaci pro spolujízdy autem
, , aktualita
Pokud jste někdy jeli s pomocí Jízdomatu, pak vězte, že společnost Waze, která patří Googlu, připravuje podobný systém spolujízd RideWith. Zatím tento projekt běží pouze v Izraeli, časem se však patrně rozšíří a řeší i platební stránku věci.reklama
Spolujízdy jsou poslední dobou čím dál oblíbenější. Jde o to, že pokud má řidič prázdné auto na nějakou cestu, nabídne volná sedadla dalším lidem, kteří jedou podobným směrem a rozdělí se o cestovní náklady. U nás je typickým představitelem Jízdomat. Společnost Waze, kterou koupil Google v roce 2013 za 1 miliardu dolarů, chce přinést aplikaci RideWith, pomocí které bude možné tyto spolujízdy vyhledávat a dokonce i platit.


RideWith


Projekt zatím běží v testovací fázi v Izraeli v okolí Tel Avivu, kde je sídlo firmy Waze. Pokud testy proběhnou v pořádku, dá se předpokládat, že se služba rozšíří i do dalších oblastí. Aplikace přináší několik standardních, ale i nezvyklých funkcí. Asi nepřekvapí, že je možné si prohlédnout historii každého řidiče a recenze na jeho jízdu. Je možné s ním i chatovat. Zajímavé je však to, že aplikace RideWith přímo řeší i finanční stránku věci. Na základě vzdálenosti a dalších parametrů nastaví cenu za jízdu, kterou řidič může nebo nemusí akceptovat a daného pasažéra pak vzít. Platba by měla proběhnout přímo v aplikaci a bude k ní připočítána i provize po RideWith.

Aby se zabránilo tomu, že RideWith bude využíván k výdělečné činnosti, bude možné poskytnout pouze dvě cesty denně (zpravidla do práce a z práce). Díky tomu by RideWith neměla čelit podobným problémům jako Uber, který je už taxislužbou a ne spolujízdou. Aplikace bude zatím k dispozici pro operační systém Android.

Zdroj: arstechnica.com, businessinsider.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek