WD Ae: velké disky pro datacentra

WD Ae: velké disky pro datacentra
, , aktualita
Společnost WD si připravila novou řadu pevných disků s prostým označením Ae. Určeny jsou pro moderní datacentra a slibují slušné kapacity a nízkou spotřebu, přičemž ukládat se na ně mají především tzv. Cold Data.reklama
Produktová řada WD Ae byla představena minulý týden na veletrhu Intel Developer’s Forum (IDF) jako disky určeny pro datová centra založená na platformě web-scale. Disky slibují nízkou spotřebu energie a také technologii Progressive Capacity pro škálování kapacity. Disky tak mohou postupně dostat zvýšenou kapacitu na 6,1 TB, 6,2 TB nebo 6,3 TB, díky čemuž stoupá i celková kapacita datového centra. Z toho by se mohlo zdát, že půjde třeba o nový firmware, s jehož pomocí ten samý disk nabídne vyšší kapacitu než původně, ale tak tomu není. Jde pouze o to, že WD bude nabízet disky třeba s 6,1 TB a postupně se v jeho portfoliu objeví větší a větší disky.

Nové disky WD Ae jsou také určeny především pro Cold Data, čili data, která budou spíše ležet ladem v jen málo používaných úložištích, takže poslouží třeba pro jejich archivaci. Ve srovnání s úložišti pracujícími s "horkými daty" zde nejsou velké nároky na přístupovou dobu a hledí se spíše na spotřebu a chlazení. WD Ae tak mají tvořit alternativu pro páskové technologie a celé páskové knihovny.

WD Ae budou na trh dodávány ve 20kusových baleních a k dostání budou ještě do konce roku. Záruka je tříletá a více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik