www.svethardware.cz
>
>
>

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB
, , aktualita
Western Digital Corporation ohlásila nový přírůstek do rodiny jejích pevných disků značky WD. Jedná se o 10TB modely WD Gold, které jsou určeny především pro náročné prostředí datových center.reklama
Western Digital Corporation je výrobcem pevných disků značky WD a pro své nejlepší modely využívá technologii HelioSeal, která umožní navýšit počet ploten k v klasickém disku, díky čemuž se zvedne i jeho kapacita. Nyní byly ohlášeny pevné disky WD Gold s kapacitou 10 TB, které právě využívají technologii HelioSeal, díky níž je vnitřní prostor plný helia, které by nemělo mít šanci uniknout.

WD Gold jsou určeny pro malá až střední datová centra a servery, jako jsou třeba rackové servery nebo větší NAS. Firma v tiskové zprávě uvádí, že nové WD Gold dostaly o čtvrtinu vyšší kapacitu, což znamená, že dosud byly k dispozici disky této řady s kapacitou maximálně 8 TB. Nové 10TB modely mají dále snížit náklady na vlastnictví a provoz (TCO, Total Cost of Ownership), a to jednak díky vyšší kapacitě a potom i díky nižší spotřebě o osm procent. Díky tomu je výrazně lepší celková efektivita ohledně poměru kapacity ku spotřebě, která je oproti 8TB modelům lepší o 26 procent.

Vedle toho mají nové WD Gold dosáhnout o 21 % vyššího výkonu v sekvenčních operacích (opět v porovnání s 8TB verzí) a slibují dlouhou životnost s ratingem 2,5 milionu hodin MTBF, což je ale stejné jako u menších disků. WD také nabízí nepřetržitou technickou podporu a zatím nové WD Gold 10 TB (WD101KRYZ) nabízí na americkém trhu prostřednictvím distributorů i ve vlastním WD Store.

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik