WD My Book Duo: výkonný externí disk s až 8 TB

WD My Book Duo: výkonný externí disk s až 8 TB
, , aktualita
Společnost WD představila světu svůj nejnovější osobní externí pevný disk, model WD My Book Duo, který má nabídnout jednak vysoký výkon a pak také kapacitu až 8 TB. Těšit se můžeme na rychlosti až 290 MB/s.reklama
Takovou datovou propustnost pochopitelně nemůže zajistit gigabitový Ethernet, a to ani při případném spojení dvou rozhraní v režimu agregace linek, takže je zřejmé, že nejde o NAS. WD využil prosté USB 3.0, které se svými teoretickými 5 Gbps dokáže poskytnout reálnou datovou propustnost 290 MB/s. Ovšem tomu musí odpovídat také konfigurace pevných disků, čili v tomto případě je musíme zapojit v poli RAID 0. Pro lepší zabezpečení dat v případě havárie jednoho z disků pak ale máme možnost využít i zrcadlení dat v poli RAID 1 a třetí možností je prosté spojení kapacit v poli JBOD. Pro řízení těchto svazků je zařízení vybaveno vlastním procesorem.

WD My Book Duo je tedy vybaven dvěma pozicemi pro 3,5" pevné disky s rozhraním SATA, které již mohou být od výrobce osazeny dvěma 2TB, 3TB nebo 4TB disky. K počítači se zařízení připojí pomocí rozhraní USB 3.0, přičemž pak je ještě vybaveno dvěma dalšími porty USB 3.0 pro připojení dalších disků nebo třeba mobilů/tabletů pro dobíjení. Nakonec máme vzadu ještě nezbytný napájecí konektor a otvor pro zámek Kensington.

Součástí produktu je také software WD Smartware Pro, který je určen pro zálohování dat a vedle toho můžeme externí disk využít jako další zálohu dat uložených na serverech Dropboxu, jež umí synchronizovat. Pro ochranu lokálně uložených dat pak poslouží 256bitové hardwarové AES šifrování a ochrana přístupu heslem.
  • Rozhraní: USB 3.0 pro připojení k PC, hub se dvěma dalšími USB 3.0
  • Použité pevné disky: WD Red NAS
  • Dostupná kapacita: 4 TB, 6 TB a 8 TB
  • Řízení dat: RAID 0, RAID 1, JBOD; nezávislé CPU pro řízení svazků RAID
  • Zabezpečení: Hardwarové nastavení RAID, hardwarové šifrování, ochrana heslem
  • Kompatibilita: NTFS (výchozí) + přeformátování HFS + J pro Mac
  • Software: WD SmartWare Pro, cloudová integrace Dropbox, Acronis True Image Software, WD Security, WD Drive Utilities
  • Záruka: 2letá celosvětová

Co se týče cen, pak WD zveřejnilo částky v dolarech. Model se 4 TB prostoru tak vyjde na 280 USd, 6TB verze na 350 USD A 8TB na 450 USD.

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek