www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD My Cloud: nové NAS pro náročné

WD My Cloud: nové NAS pro náročné
, , aktualita
WD odhalila novou řadu čtyř NAS, které jsou součástí série My Cloud Expert nebo My Cloud Business. Určeny jsou tak pro profesionály, malé firmy či prostě náročné uživatele. Nabídnou kapacitu až 24 TB.reklama
WD tak doplní sérii My Cloud Expert o dva nové modely a sérii My Cloud Business také o dva nové modely. Je zřejmé, že série Business je určena pro podniky, přičemž Expert by si měli dle výrobce vybrat především "kreativní profesionálové" a tzv. prosumersm čili nároční zákazníci.

Konkrétně se do My Cloud Expert nově řadí modely EX2100EX4100 se dvěma a čtyřmi pozicemi pro desktopové disky. Oba podporují 6TB disky, díky čemuž nabízí celkovou kapacitu 12 a 24 TB, pokud tedy nevytvoříme RAID pole pro ochranu dat. EX4100 přitom podporuje RAID 0/1/5/10 a JBOD. Pak tu máme ještě dva porty USB 3.0 pro připojení dalších zařízení a případně rozšíření kapacity, dvě jsou zde také Gb ethernetová rozhraní a dokonce i napájecí porty. To pro případ, že by jeden zdroj napájení selhal. Pak může nastoupit záloha s napájením třeba z baterie.

Pod kapotou mají modely Expert dvoujádrový procesor Marvell Armada, a to model 385 nebo 388. Oba jsou založeny na jádrech ARM Cortex-A9 s frekvencí až 1,6 GHz. Dvoudiskový model má 1 GB operační paměti a čtyřdiskový dvojnásobek.

My Cloud Business byla obohacena o modely DL2100DL4100, které jsou rovněž vybaveny dvěma a čtyřmi pozicem pro pevné disky. Dvoudiskový NAS využívá dvoujádrový Intel Atom C2350 na 1,7 až 2 GHz (TDP 6 W) a 1 GB operační paměti. Čtyřdiskový DL4100 má o trošku lepší Atom C2338, jehož jedinou výhodou je více linek PCIe a rovněž více portů rozhraní SATA. Kvůli tomu TDP narostlo o 1 W. I zde se máme dočkat rozhraní USB 3.0 a dvou ethernetových portů. WD uvádí, že s jejich pomocí budeme moci budeme moci na sebe řetězově napojovat další zařízení a do možností vylepšení patří krom použití redundantního zdroje také navýšení kapacity operační paměti.

Všechny novinky přijdou na náš trh v březnu a platit pro ně bude omezená tříletá záruka v případě, že si objednáte model s pevnými disky. Pokud bez, pak platí dvouletá záruka. Doporučená koncová cena byla uvedena pouze v dolarech, přičemž bez disků jsou ceny následující:
  • My Cloud EX2100 - 250 USD
  • My Cloud EX4100 - 400 USD
  • My Cloud DL2100 - 350 USD
  • My Cloud DL4100 - 530 USD

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek